יום ה', ב’ בסיון תשפ”א
ישראל: מקום 86 במדד חופש העיתונות
דיווח של חיים איסרוביץ - מעריב * מתוך הדיווח של עיתונאים ללא גבולות: "התקשורת הישראלית חופשית להיות גלוית לב, וזה נדיר במזרח התיכון", נכתב בדוח. "למרות זאת, על אף קיומה של תקשורת עצמאית, עיתונאים חשופים לעוינות גלויה מצד חברי ממשלה. קמפיינים של השמצה הופעלו נגד כלי תקשורת ועיתונאים מצד פוליטיקאים, בסיוע של מפלגתם ותומכיהם, חשפו את היעדים להטרדה ולמסרים אנונימיים ואילצו אותם לבקש אבטחה אישית * צילום: "עיתונאים ללא גבולות"
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 0
 
די לחסינות לרוצחי עיתונאים
רק אחד מתוך עשרה רוצחי עיתונאים מובא לחקירה * האחרים נהנים מחסינות על ידי משטרים מושחתים ברחבי העולם כולו * כך עולה ממסיבת עיתונאים שקיימו ראשי איגודים מקצועיים והפדרציה הבינלאומית של איגודי העיתונאים עם עמותות למאבק בחסינות פושעת זאת * עדויות: ימי קורונה מנוצלים להשתקת תקשורת במסווה של צרכי ציבור
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 12
 
הרשת החברתית, עיתונות והמחוקק: תמונת מצב בינלאומית
EJN - ETHICAL JOURNALISM NETWORK -צפו כאן בדיון המנסה למצוא את האיזון בין הרשת הפרוצה, העיתונות הנאמנה לאתיקה - וסוגיית מגבלות על חופש הדיבור * ועוד: עיתונות אתית - קואליציה של עיתונאים, עורכים ואקדמיה - בדיון על התרבות בחדר המערכת והשפעתה על התוצר
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 17
 
 
 
 
 
 
נשיאות מועצת העיתונות שבה ואישרה את צירוף אגודת העיתונאים בתל אביב לשורותיה * צוות מוסכם יביא מסקנות באשר להיקף הייצוג
בקרוב: בחירת ההנהגה הבאה של המועצה לאחר ההודעה על פרישת הנשיאה והמנכ"ל * בצילום מס. 1 למעלה מימין באלבום הצילומים הנעים: רגעים בישיבת "זום" בפברואר אותה ניהלה מ"מ הנשיאה ארנה לין
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 8
 
 
 
 
 
 
 
מדברים על פייסבוק ב- פייסבוק
מה עושות הרשתות החברתיות לדמוקרטיה ולתקשורת בישראל? רב שיח ביוזמת הקרן החדשה לישראל ועמותת פרטיות ישראל - עם גיא רולניק, תהילה שוורץ אלטשולר, טל שניידר, נעמה מטרסו * צפו כאן
10:31 (12/11/20) מועצת העיתונות
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
מסר למועצת העיתונות במהלך מפגש בדלית אל כרמל: "מרגישים תחושה קשה של נבגדות"
חברי מועצת העיתונות ובראשם הנשיאה, השופטת בדימוס דליה דורנר ומנכ"ל המועצה מוטי רוזנבלום, שמעו דברים אלה וכאובים אף יותר, במפגש עם חברי מועצת דלית אל כרמל, בראשות רפיק חלבי * שיח הזדהות בעקבות חוק הלאום * השופטת דורנר: "המועצה אינה גוף פוליטי – זהו ביקור של סולידריות"
תגובות: 0   צפיות: 82
 
עוד סאטירה כזאת – ואבדנו
מועצת העיתונות והתקשורת מביעה זעזוע ומחאה בעקבות הדימוי שבו בחר להשתמש העיתונאי ינון מגל, בעת שיחה עם בן כספית, בתכניתם בתחנת הרדיו 103fm, כאשר עסק בתגובה אפשרית למבקריו של ראש הממשלה בתקשורת. לא נחזור על הניסוח המלא, כולל חיקוי קול צרורות תת-מקלע, רימונים ואף פיצוץ - שנבחרו להמחשת דרך נוספת להשתקת הביקורת על בנימין נתניהו. נסתפק בהבעת תקווה כי במציאות של משבר ממשלי, כלכלי ובריאותי חסר תקדים ובצומת מסוכן של מתחים גוברים ושסע חברתי, שבו די בניצוץ כדי להצית תבערה ואפילו קטלנית – לא תהיה חזרה על דימויים כאלה – גם לא כ"סאטירה -"כפי שהבהיר אחר כך מגל בסוג של התנצלות.
תגובות: 0   צפיות: 43
 
לא זרוע תעמולה * לא "שמאל אנרכיסטי" - רק תקשורת שמעזה לבקר וזה (עדיין) מותר
מועצת העיתונות והתקשורת בישראל מוחה בחריפות על מתקפה נוספת של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נגד התקשורת העצמאית בישראל כאשר הוא – או מי מטעמו-מדמה בפוסט בערוץ ראש הממשלה בפייסבוק את ערוץ 12 "לזרוע תעמולה חסרת בושה של השמאל האנרכיסטי" שמטרתו "להפיל את ממשלת הימין והעומד בראשה".
תגובות: 0   צפיות: 20
 
 
בעקבות שידור כתבת תחקיר בנושא תעודת כשרות בעסקים, במסעדות ובמשחטות במסגרת התכנית "שטח הפקר"
 
 
מועצת העיתונות בישראל: ליבוי השנאה לתקשורת מצד ראש ממשלה - מצער ומעורר חששות כבדים
מועצת העיתונות מביעה צער נוכח התקפתו החוזרת של ראש הממשלה על התקשורת וליבוי השנאה כלפיה* מצער מאד ואף מעורר חששות כבדים, להקשיב לראש ממשלה בישראל כשהוא שב ותוקף את התקשורת ומפנה אליה טינת המונים * אין דמוקרטיה של אמת ללא תקשורת חופשית. סימונה כיעד לתקיפה פעם אחר פעם, הוא תמצית הבוז לדמוקרטיה ולזכות להביע כל דעה, גם ביקורת ואפילו על העומד ליד ההגה. מועצת העיתונות מביעה את תקוותה שבחודש הסליחות שבפתחו עומד הציבור הישראלי, ימנע ראש הממשלה מסגנון זה.
תגובות: 0   צפיות: 32
 
"אלה ימים קשים לדמוקרטיה ולחופש העיתונות בישראל"
כך אמרה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בטכס הענקת "פרס דרור", לאתר האינטרנט "העין השביעית". בהחלטת וועדת הפרס בראשה עומדת השופטת דורנר, נאמר בין היתר: "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליחה 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל".
תגובות: 0   צפיות: 81
 
הערעור שבפנינו הוגש על-ידי המערערת, ולא הובאה בפנינו השאלה האם די בראיות שניצבו בפני הערכאה הדיונית כדי לבסס טענה בדבר הדרה של מגזר מסוים על-ידי כלי תקשורת מסוים, ובפרט, הדרה של המגזר הערבי על-ידי הנילונים. משכך, לא ראינו לנכון לשנות את קביעותיו של בית הדין קמא בעניין. לאור זאת, ומתוך הנחה ש-ynetוישראל היום אכן מפרסמים דרך קבע סקרים שנערכו רק בקרב הציבור היהודי על אף שהם רלוונטיים לכלל הציבור, ומשכך הם מדירים את הציבור הערבי, כפי שעולה מהחלטתו של בית הדין קמא, החלטנו לקבל את הערעור ככל שהוא נוגע לפרסום ב-ynet מיום 23.1.2017 ולפרסום ב"ישראל היום" מיום 22.2.2017 ולקבוע כי פרסומים אלה עמדו בניגוד לסעיף 14 לתקנון.
לא נדון בטענה, כאילו העיתונאי והעיתון הפרו את החיסיון שהטיל בית המשפט. הפרת חיסיון שהטיל בית המשפט מהווה עבירה על חוק העונשין, ולבית דין זה אין את הכלים ואין את הסמכות לקבוע כי עבירה כזו אכן נעשתה, נושא החיסיון עלה לדיון רק כהסבר מדוע העיתונאי והעיתון לא יכלו לפרט את הכתוב בחוות הדעת שניתנה בקשר לתוצאות בדיקת הרקמות. עצם השאלה אם החיסיון הופר או לא, איננה מוכרעת על ידנו. על כן אנו קובעים, כי העיתונאי והעיתון לא עברו על כללי האתיקה של מועצת העיתונות בכתבות שנדונו על ידינו.
12:29 (14/01/18) מוטי רוזנבלום
לא נדון בטענה, כאילו העיתונאי והעיתון הפרו את החיסיון שהטיל בית המשפט. הפרת חיסיון שהטיל בית המשפט מהווה עבירה על חוק העונשין, ולבית דין זה אין את הכלים ואין את הסמכות לקבוע כי עבירה כזו אכן נעשתה, נושא החיסיון עלה לדיון רק כהסבר מדוע העיתונאי והעיתון לא יכלו לפרט את הכתוב בחוות הדעת שניתנה בקשר לתוצאות בדיקת הרקמות. עצם השאלה אם החיסיון הופר או לא, איננה מוכרעת על ידנו. על כן אנו קובעים, כי העיתונאי והעיתון לא עברו על כללי האתיקה של מועצת העיתונות בכתבות שנדונו על ידינו.
אחרי שהפכנו והפכנו בסוגייה נשוא תיק זה, ולאחר ששמענו, רוב קשב, את דברי המתלונן, בהופעתו המכובדת בפנינו, הגענו, פה אחד, לכלל מסקנה, כי, ככל שנוגעים הדברים לסעיף 13 ב' לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות - איננו מוצאים שהעיתונאים ליבסקינד, כהן ועתון "מעריב" הפרו סעיף זה בתקנון.
במעשה זה הייתה הפרה של סעיף 4א' בתקנון האתיקה של מועצת העיתונות, שכן היה זה פרסום "ביודעין או ברשלנות של דבר שאינו אמת, אינו מדויק, מטעה או מסולף".הדיוק בהצגת העובדות הוא מרכיב חשוב וחיוני באתיקה המקצועית של העיתונות. כל סטייה מנורמה זו היא פגיעה באתיקה העיתונאית, ויש בה כדי לגרום נזק לאמינותה של התקשורת בעיני הציבור.
מרגע שהפרקליטות קובעת שאין לה ראיות מספיקות, חובה על אותו עיתון שפרסם את החשדות להודיע לציבור קוראיו בהבלטה, כי החשד הוסר. אין הבדל מהותי בין העדר ראיות מספיקות לבין זיכוי מוחלט, שכן כל אדם שאין נגדו ראיות מספיקות להרשיעו יש להתייחס אליו כאל זכאי...
החלטת בית הדין לאתיקה בתלונת שמאי גליק נגד ענת ברזילי "כלכליסט" 17 ביולי 2017 חברי בית הדין: ד"ר עמוס נבו, יו"ר; מר חיים נוי ומר בן דרור ימיני. המתלונן: שמאי גליק, הנילון: אמיר זיו, סגן עורכת "כלכליסט" החלטה: לפי הצעת בית הדין ובהסכמת הצדדים, סוכם שהעיתון "כלכליסט" יאפשר למר גליק לפרסם תגובה למאמרה של ענת ברזילי "אמנות על המוקד: האמת האפלה מאחורי הקפאת תקציב גלריה ברבור", שפורסם באתר האינרנט של העיתון ב11 בינואר 2017. התגובה תפורסם בהיקף זהה למאמרה של ענת ברזילי – ובצמוד אליו. בית הדין נותן לפשרה זו תוקף של החלטה.
אנו מורים בזאת למערכת וואלה לפרסם תיקון לכותרת בנוסח הבא: "בכותרת לדיווח על סקר שנערך עבור וואלה NEWS לכבוד יום האשה הבין-לאומי נפלה טעות: בהתאם לאותו סקר חה"כ ציפי לבני היא האישה המתאימה ביותר לכהן כראשת ממשלה, ולא כפי שפורסם."
"בכותרת לדיווח על סקר שנערך עבור וואלה NEWS לכבוד יום האשה הבין-לאומי נפלה טעות: בהתאם לאותו סקר חה"כ ציפי לבני היא האישה המתאימה ביותר לכהן כראשת ממשלה, ולא כפי שפורסם."
החלטות מליאת מועצת העיתונות בישיבתה בתאריך 23 באפריל 2017: 1. הוחלט להוסיף עוד שני משנים ליועמ"ש, מעבר לשניים הקיימים כיום, לטיפול בתיקי בי"ד לאתיקה.ברגע שנקבע מועד לבי"ד לאתיקה – המנכ"ל מעדכן באתר, והודעת הדובר לכלל התקשורת, עם סעיף התלונה. סוכם להפיץ תיקים שנגנזים (לאחר בדיקת המשנה והיועמ"ש) לכל חברי המליאה, ואם יימצאו שבעה מתוכם שחושבים שיש לשנות את החלטת הגניזה – יעבור לערכאה שלישית. חברים בוועדת ביקורת – אילאיל שחר, ענת סרגוסטי. התקבלה החלטה לשינוי מועדי הגשת תלונות (מצורף דף מפורט).
"היה על בית הדין קמא להתייחס בהחלטתו לסעיף כלשונו. משלא עשה זאת העניין ממשיך ומתגלגל עד עצם היום הזה. עם זאת, הובא לפנינו נוסחו החדש של סעיף 15 ב' אשר אליו התווספו המילים "שפורסמו במרשם רשמי ". אנחנו בדעה, שסעיף 15 ב' בניסוחו החדש, כמו שאר סעיפי תקנון האתיקה של מועצת העיתונות, צריך להיות מקוים ככתבו וכלשונו"...
בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות, דחה את תלונתם של טל ואופיר קדוש, אשר הוגשה ע"י עו"ד לירון טרי, נגד מערכת "יצאת צדיק" בערוץ 22, בגין תחקיר אשר פורסם ע"י הנילון, בהתייחסו ל"כנופיית המגנטים", שעה שתואר וסוקר נושא הגעתם של האחים טל ואופיר קדוש, לתקן תקלה שלא היתה, מהלך אשר צולם ושודר לציבור הרחב.
בית הדין לאתיקה מרשיע את הנילון, גלובס פבלישר עיתונות בע"מ, בעבירה על סעיף 4 לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות. בית הדין נמנע מהרשעתה של הנילונה, ענת ביין לובוביץ', תוך השמעת ביקורת על כך שפנתה רק ברגע האחרון בבקשת תגובה. בית הדין מסתפק באזהרה.
אתר האינטרנט ננזף ע"י בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות על פרסום קמפיין "שתולים"
בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות דחה תלונה נגד מאמר ביקורת ספרותית
בית הדין פסק בתלונה שהוגשה בעניין חשיפת תקשורת בין זינו לתת-ניצב אפרים ברכה המנוח
ערכאת הערעור בבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות דחתה ערעור נגד מציאת העיתון חייב בהפרת תקנון האתיקה
שתי ערכאות בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות דחו את תלונת עו"ד ריבלין נגד העיתון והכתבת ענת רואה
התלונות הוגשו נגד מאמרי דעה של לוי במהלך מבצע "צוק איתן", שהטילו דופי במוסריות של צה"ל ועוררו תגובות נזעמות.
בית הדין קבע כי העיתון הפר את סעיף 4ג' בפרסום על ראש המועצה.
בית הדין לערעורים ביטל החלטה קודמת, וקבע כי "חדשות 10" לא הפר את התקנון האתיקה בדיווח על הסרת פרסומת ב"קול ישראל" לקידום כתבה עיתונאית על גברת שרה נתניהו.
ערכאת ערעור ביטלה החלטה של בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות, שקבעה כי על לוי להתנצל בעקבות מאמר דעה שכתב וביקר את משמר הגבול. חופש הביטוי מצווה עלינו "לאפשר גם הצגה של תזות קיצוניות, מקוממות ומרגיזות", קבע בית הדין לערעורים.
בית הדין לאתיקה נזף בתחנה ובשדר על בוטות הביקורת שלו כלפי עובדי בנק לאומי שהשתתפו במצעד החיים באושוויץ
התכנית עברה על סעיף 8 לתקנון האתיקה, אך מיהרה לתקן את התקלה.
את הדוח חיברו פרופ' גבי וימן וד"ר צבי רייך. ועדת משנה תנסח הצעות מעשיות תוך חודשיים.
המקומון פרסם התנצלות לאחר שבית הדין לאתיקה נתן תוקף לפשרה שהושגה בין הצדדים בטרם דיון.
בית הדין לאתיקה של המועצה קבע כי הנילון הפר את תקנון האתיקה כשחשף את המקור שלו.
ערכאת ערעור של בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות קבעה כי אי-עמידה בתנאי "אמברגו" עיתונאי מהווה הפרה של תקנון האתיקה המקצועית.
כך נקבע בהחלטת בית הדין לאתיקה של המועצה, שדן בתלונת בנק ישראל נגד "כלכליסט" על הפרת הסכם אמברגו על דו"ח הריכוזיות.
בית הדין דחה את התביעה להורות ללפיד להפסיק לפרסם את טורו האישי במוסף העיתון
בית הדין קבע כי מבקר התיאטרון של העיתון היה חייב בגילוי נאות על קשריו בעבר עם האנסמבל
בית הדין נתן תוקף של החלטה להסכם פשרה שהושג בין הצדדים.
במסגרת הסכם פשרה, העיתון הסכים לפרסם הבהרה, אליה יופנה מהעמוד הראשון, בעקבות כותרת ראשית הנוגעת לשריפת המסגד בטובא-זנגריה.
נשיאות המועצה שמעה את עיתונאי ערוץ 10, וברכה על העברת העניין לבדיקת מבקר המדינה. בצילום: נשיאת מועצת העיתונות, השופטת (בדימוס) דליה דורנר/ ניצן מקובר.
העיתון חוייב לפרסם הבהרה המדגישה כי לתמונה שפורסמה אין קשר ישיר לידיעה אותה נועדה לאייר.
בית הדין לאתיקה קבע כי "ידיעות אחרונות" לא הפר את תקנון האתיקה בפרסום תמונת המעצר של מרגלית צנעני
מליאת מועצת העיתונות בישראל הביעה דאגה מהשלכות סגירת הערוץ על חופש העיתונות.
בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות בישראל, בערכאת ערעור, קבע כי האתר הפר את הסעיפים 6.ד ו-8 לתקנון האתיקה המקצועית.
שתי ערכאות בית הדין לאתיקה קבעו כי העיתון הפר את הסעיפים 8 ו-6ד'.
העיתון הפר את הסעיפים 4 א' , 4 ג', 5א', 6א', 7 ו-8 של תקנון האתיקה העיתונאית.
המועצה שמעה את הצעתה של ח"כ רונית תירוש, אך קבעה כי בתקנון קיים מענה נאות למקרים בהם עיתונאי עובר למגרש הפוליטי.
בית הדין קבע כי האתר הפר את סעיף 4א' של תקנון האתיקה העיתונאית. האתר הוזהר.
בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות דחה את התלונה.
בית הדין לערעורים השאיר על כנה את החלטת בית הדין קמא, וקבע כי האתר פרסם כתבה מוטה ולא הוגנת.
בית הדין הורה למקומון לפרסם הבהרה והתנצלות
לאחר בירור התלונה, הסכים המתלונן למשוך אותה.
בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות חייב את "ידיעות תקשורת (רחובות)" להתנצל על אי-דיוק בכותרת משנה.
בית הדין לאתיקה דחה את התלונה נגד השדרן.
העיתון יפרסם הבהרה לגבי ידיעה בעקבות ארועי המשט הטורקי
בית הדין לאתיקה: העיתון הפר את תקנון האתיקה בכך שלא ביקש את תגובת המתלונן.
בית הדין לאתיקה בהחלטת רוב: "מעריב" והכתב אבישי בן-חיים לא הפרו את תקנון האתיקה.
המתלוננים קיבלו הצעת בית הדין ומשכו את תלונתם, לאחר שמיעת הסבריו של גולן יוכפז.
בית הדין דחה את ערעורו של לוי, וקבע כי האתר לא הפר את תקנון האתיקה
בית הדין לערעורים של המועצה דחה את ערעורה של שביט כנגד החלטת בית הדין לאתיקה שלא מצא פגם בכתבה שפרסמו הכתבים בעיתון.
בית הדין לאתיקה קבע כי עובדה לא הפרה את כללי האתיקה, ושידרה את תגובת בית החולים
בית הדין מצא שקשת לא הפרה את התקנון בדיווח על האפשרות שהשר ליברמן יועמד לדין.
בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות קבע כי העיתון הפר את תקנון האתיקה בכך שלא ביקש את תגובת גב' נתניהו לכתבה בעניין התביעה שהגישה מנהלת משק הבית שלה.
בית הדין לאתיקה קבע כי הערוץ לא טרח לבקש את תגובת המתלוננים לכתבה
הערעור מבטל אזהרה של בית הדין לאתיקה של המועצה כלפי ערוץ 10, לאחר תלונה של ניצב שחר איילון נגד תחקיר של "המקור" בנושא הריגתו של עציר שלקח שוטרת בת ערובה. (בצילום: זירת האירוע בו נורה למוות העבריין אייל פרץ בצומת גינתון/ באדיבות "מעריב" ויהונתן שאול)
בפני: עו"ד חנוך קינן - יו"ר עו"ד עמנואל סלע יעקב אחימאיר אורי בינדר רועי כ"ץ
בית הדין קבע כי על הכתב והעיתון היה לבקש את תגובתה של לויצקי להאשמות שהועלו כנגדה בכתבות
בית הדין קבע כי "הארץ" הפר את תקנון האתיקה בכך שפרסם כתבה לקונית על פסק הדין של בית המשפט העליון, שבו זכה העותר בתביעתו לפיצויים נגד הארץ.
ברוב קולות נדחתה התלונה של שביט, סמנכ"ל בכיר, שירות לקוחות ברשות המיסים
בבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות בשבתו כערכאת ערעור. המערערים: המתלוננת גב' בתיה כרמון, והנילונים מר אמיר אורן ועיתון "הארץ", באמצעות ב"כ עו"ד מיבי מוזר ועו"ד שירה בריק–חיימוביץ. נוכחים: חברי בית הדין: עו"ד יורם סמואל – יו"ר, מר מעוזיה סגל, עו"ד משה רונן, מר אורי בינדר, מר אמנון נדב. המתלוננת/מערערת: גב' בתיה כרמון. הנילונים/מערערים: מר אמיר אורן וב"כ עו"ד תמיר גליק.
בית הדין לאתיקה קבע שתוכנית "המקור" בערוץ 10 עברה על סעיף 5א לתקנון האתיקה, לאחר שלא בדק את נכונות העובדות שפרסם כנגד ניצב איילון
נדחתה תלונת הפורום המשפטי למען ארץ ישראל כנגד הכתב אורון מאירי בגין ניגוד עניינים לפי סעיף 15א לתקנון האתיקה. עיתונו, "ידיעות אחרונות", ננזף על פרסום תמונת קטינים, תוך הפרת סעיף 10.
האתר הצהיר כי יקפיד בעתיד על דיוק בכותרות והימנעות מהכללה
נבות, לשעבר ראש מועצת קריית טבעון, טען כי כותרת לכתבה בעניינו העבירה מסר הפוך לנאמר בגוף הידיעה. העיתון הסכים לפרסם הבהרה
ברוב דעות נדחתה תלונת הרב בעניין כתבה על מערך הגיור בישראל
"הארץ" פרסם כתבה מטעה על מועדון הכדורסל "מכבי ת"א", ולא ביקש תגובה
המתלונן חזר מתלונתו לאחר שעורך מדור הספורט הסביר כי הפרסום נעשה בשגגה
בית הדין קבע כי לא ניתנה לדובר המשרד האפשרות להגיב על שנכתב בכתבה
בית הדין, בשבתו כערכאת ערעור, קבע ברוב קולות שחדשות ערוץ 10 הפרו את כללי האתיקה של מועצת העתונות
בית הדין קבע כי כותרת של ידיעה לא שיקפה נאמנה את תוכנה
העיתון ננזף על אי פרסום תגובת המתלונן
המערכת התנצלה והקצתה למהנדס שמעון עזריאל עמוד לפרסום גרסתו
התלונה נדחתה. ביה"ד: לא היה לתלונה כל בסיס עובדתי, אתי או משפטי
העיתון גלובס והעיתונאי יצחק דנון הפרו את כלל 13(א) לכללי האתיקה. חוייבו לפרסם התנצלות
שירות התעסוקה טען שלא ניתנה לו הזדמנות נאותה לתגובה. בערכאה ראשונה התקבלה עמדתו, ערכאת הערעור הפכה את ההחלטה
דורשת כי חוק עיתונות חדש יעגן את חופש העיתונות וחופש הביטוי כזכות יסוד
העיתונאית בלהה לוטן ננזפה על פרסום כתבה מוטית ומגמתית ועל שפעלה תוך ניגוד עניינים מהותי
נשיאות מועצת העיתונות קובעת, כי בסיקור פרשת רמון היו הפרות של הוראות תקנון האתיקה המקצועית של העיתונות בדבר סיקור הליכים משפטיים
חברת החדשות תפרסם התנצלות
החלטת ביה"ד לאתיקה: בניגוד למה שהיה נהוג עד היום בדיווחים מבתי המשפט, מעתה יש לתת הזדמנות לפרסום הוגן של תגובת הנפגע לצד פרסום כתב התביעה. להלן תקציר ההחלטה ופסה"ד המלא (דן ורדינון נגד "גלובס")
מועצת העיתונות קובעת כי אסור לכלי תקשורת לפרסם פרטים על העבר המיני של מתלוננת או מתלונן בעבירת מין. המועצה קיבלה לאחרונה תיקון לתקנון האתיקה המטיל איסור זה, בכפוף לחריג אחד: מותר לפרסם מידע על קשר אישי קודם בין המתלוננת לבין הנאשם במעשה
ההחלטה: אזהרה לעתונאי
התלונה נדחתה
ההחלטה: על בוקי נאה להימנע מסיקור נבחרי עיריית רמת גן או עובדיה, כל עוד לא יושבו המחלוקות בינו לבין העיריה
ההחלטה: המתלונן הודיע שהוא מסתפק בעצם הדיון והאפשרות להשמיע את טענותיו
ההחלטה: התלונה על אי-גילוי נאות נדחתה
ההחלטה (בהסכמת הצדדים): תפורסם התנצלות
עפ"י פשרה בין הצדדים יפורסם מכתב תגובה וכן הבהרה והבעת צער של העיתון
תפורסם ידיעה על סגירת התיק
העיתון ננזף על הפרת חובת ההגינות. ההחלטה אושרה גם בערכאת הערעור
תקנון האתיקה יכלול סעיף הקובע שכמו כל אדם, גם עיתונאי בתפקיד חייב להושיט עזרה למי שנמצא בסכנת חיים
מליאת מועצת העיתונות החליטה בשבוע שעבר לקבל את המלצות ועדת האינטרנט ולהחיל את כללי האתיקה המקצועית של המועצה על עיתונות אינטרנט. לצורך זה הורחבה הגדרת "עיתון" בתקנון האתיקה באופן שיכללו בה גם "עיתונים מקוונים".
תקשורת ואקדמיה
יום חופש העיתונות הבינלאומי
נפגשים ב"זום"
תקשורת ומשפט
מתיקי בית הדין לאתיקה
הזירה הבינלאומית
בזירת היוניון
תקשורת בימי הקורונה
נשים בתקשורת
בתקשורת
חדשות המועצה
בלוגו- ספירה
לזכרם
תקנון האתיקה של מועצת העיתונות והתקשורת
תקשורת מסקרת בשטח
תנחומים
חם מהרשת
המועצה בתקשורת החדשה
מפגשים
אודות המועצה
טורים אישיים
מביאים את דבר המועצה לרבים
דעות
תקנונים
החלטות ופסקי דין
הודעות לעיתונות
אתרי עיתונאים
ועדות מיוחדות
ישיבות נשיאות
ישיבות מליאה
פורום- כותבים לנו
קישורים מקצועיים
אומרים "לא" לביטויי גזענות והסתה מפלה בתקשורת
"לא יפרסמו עיתון ועיתונאי דבר שיש בו משום הסתה או עידוד לגזענות או לאפליה פסולה ולא ידירו ו/או יפלו על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה או נכות גופנית או נפשית, אמונה או השקפה פוליטית ומעמד חברתי-כלכלי" * אחת מהחלטות המבטאות את רוח תקנון האתיקה של המועצה אותו היא פועלת להטמעה בציבור העוסקים בתקשורת

תגובות: 0
צפיות: 77