יום ו', יד’ בניסן תשע”ט
נשיאת מועצת העיתונות, השופטת דליה דורנר והמשנה לנשיאה, עו"ד אורנה לין נבחרו ביום רביעי ה-31 באוקטובר 2018, לתקופת כהונה נוספת של שלוש שנים, בישיבה מיוחדת של מועצת העיתונות, שהתקיימה ב"בית הסופר" בתל-אביב.
 
 
חברי מועצת העיתונות ובראשם הנשיאה, השופטת בדימוס דליה דורנר ומנכ"ל המועצה מוטי רוזנבלום, שמעו דברים אלה וכאובים אף יותר, במפגש עם חברי מועצת דלית אל כרמל, בראשות רפיק חלבי * שיח הזדהות בעקבות חוק הלאום * השופטת דורנר: "המועצה אינה גוף פוליטי – זהו ביקור של סולידריות"
 
 
מועצת העיתונות קוראת לבית המחוקקים לסייג את הצעת החוק המבקשת לאסור תיעוד פעילות חיילי צה"ל בעת מילוי תפקידם – בהעדר החלה על פעילותם של עיתונאים בשליחות המבקשים להביא לציבור תמונת מצב כמות שהיא מזירת הפעילות.
 
 
מועצת העיתונות בישראל, מתנערת מן ההאשמות כלפי העיתון "ישראל היום", החברים במועצה, באשר להחלטת בית הדין לאתיקה, בנושא "פרסום סקרים בתקשורת, על דעת הציבור היהודי בלבד, אלא אם יש הצדקה עניינית לכך". "ישראל היום" היה כלי התקשורת היחיד שהודיע כי יקיים את החלטת בית הדין לאתיקה ויפרסם החלטתה במלואה.
 
 
נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אירחה בלשכתה בבית המשפט העליון בירושלים, את העורך הראשי של העיתון "ישראל היום", בועז ביסמוט ואת מנכ"ל המועצה, מוטי רוזנבלום. בפגישה, שהתנהלה ברוח טובה, לא נתגלו חילוקי דעות כלשהן בין השופטת לעורך הראשי. "חברותה של "ישראל היום" במועצת העיתונות, חשובה מאד ואין להקל ראש בכך. יחד עם זאת אנו חייבים לשמור על בית הדין לאתיקה ועל קיום החלטותיו", ציינה השופטת. על-כך הודיע ביסמוט כי "ישראל היום" תקיים את החלטת בית הדין כלשונה, כבר ביום שלישי הקרוב (12 ביוני 2018) והוסיף: "עוד פגישה מעניינת עם השופטת דורנר, ללא חילוקי דעות"...
 
 
אלי מלכה, ראש המועצה האזורית גולן, קיבל את פנינו בצומת קורסי ומכאן ואילך לקח על עצמו את תפקיד המארח שהוא גם המדריך ומורה הדרך, לחברי מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, יחד עם חברי בתי הדין לאתיקה וכל זאת במסגרת הכינוס הארצי השלישי אותו החלטנו לקיים ברמת הגולן...
 
 
נשיאת מועצת העיתונות, השופטת (בדימוס) דליה דורנר וחברי המליאה, משתתפים בצערה של מ"מ הנשיאה, עו"ד ארנה לין, במות האם, רות לין חושי ז"ל. המשפחה יושבת שבעה ברחוב דרך הים 117, חיפה בין השעות 16.00-20.00.
 
 
מועצת העיתונות קוראת לדובר צה"ל לחקור ביסודיות את נסיבות מותו של הצלם העיתונאי הפלשתינאי יאסר מורתגא, בירי צה"ל במהלך ניסיונות לבלום הסתערות פלשתינאית לעבר הגדר ברצועה. בתגובה למסר של שר הביטחון אביגדור ליברמן והמילים - "צלם או לא צלם", אומרת המועצה כי על השר להגן על הבידול המאפשר לצלמים ועיתונאים להגיע לכל זירה ולתעד את הקורה בה.על מפקדי צה"ל לפעול להטמעת הצורך להגן על לובשי איפוד press מכל צד של הגדר וגם בתרחישי קיצון. המועצה תעקוב מקרוב אחר חקירת נסיבות מותו של מורתגא ותפרסם את מסקנותיה לאחר שהתחקיר יסתיים.
 
 
"גם כאשר זה לא נעים לנו, בין אם מימין ובין אם משמאל; עיתונות ותקשורת הן מוסד חשוב בדמוקרטיה", אמר הנשיא *** נשיאת מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר התריעה מפני ההתקפות הקשות על התקשורת, תוך סימון עיתונאים. "דיבורים כאלה באווירה קשה וטעונה, עלולים לסכן בני אדם פיסית. חשוב לזכור: לא העיתונאי המציא את החקירה. הוא 'המביא', השליח, זוהי חובתו. העיתונאי ממלא את תפקידו" ****************** ************ בצילום: נשיאת מועצת העיתונות בישראל ושופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר, ראש עיריית לוד יאיר רביבו ונשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ****************** ******************* * צילומים: קובי גדעון/לע"מ
 
 
מועצת העיתונות מביעה צער נוכח התקפתו החוזרת של ראש הממשלה על התקשורת וליבוי השנאה כלפיה. מצער מאד ואף מעורר חששות כבדים, להקשיב לראש ממשלה בישראל כשהוא שב ותוקף את התקשורת ומפנה אליה טינת המונים.אין דמוקרטיה של אמת ללא תקשורת חופשית. סימונה כיעד לתקיפה פעם אחר פעם, הוא תמצית הבוז לדמוקרטיה ולזכות להביע כל דעה, גם ביקורת ואפילו על העומד ליד ההגה. מועצת העיתונות מביעה את תקוותה שבחודש הסליחות שבפתחו עומד הציבור הישראלי, ימנע ראש הממשלה מסגנון זה.
 
 
מועצת העיתונות, בראשותה של שופטת בית משפט העליון (בדימוס) דליה דורנר, מזהירה כי הסימון החוזר ונשנה של ראש הממשלה את התקשורת כאויב הזומם "הפיכה" היא סכנה לאופיה הדמוקרטי של החברה בישראל. מועצת העיתונות דוחה את ניסיונותיו החוזרים ונשנים של בנימין נתניהו לערבב את התקשורת בהליכי החקירות נגדו, שמתבצעים על פי חוקי מדינת ישראל.
 
 
מועצת העיתונות בישראל קוראת לכנסת ולממשלה לחדול מקידום הצעות חוק שתוצאתן עלולה לפגוע קשות בעבודת התקשורת והעיתונות בכלל, ובעיתונות החוקרת בפרט. בעיקר מדובר על הצעת החוק המכונה "חוק ההמלצות" ועל הצעת החוק המכונה "חוק ההקלטות", שקבלתן תמנע מעיתונאים לבצע את עבודתם נאמנה ולספק לציבור מידע שראוי וחיוני שיקבל במדינה דמוקרטית.
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות פרסם היום הודעת גינוי להפרדה בין העיתונאים והעיתונאיות במהלך סיקור ביקורו של סגן נשיא ארה"ב בכותל בירושלים, שפגעה ביכולתן של העיתונאיות לסקר את הביקור.מועצת העיתונות בישראל תובעת מכל גוף המתאם סיקור עיתונאי לאירועים תקשורתיים, כמו גם מלשכת העיתונות הממשלתית, לקבוע מיקום אחיד וזהה לעיתונאיות ולעיתונאים לצלמים ולצלמות, המגיעים לשטח לצורך ביצוע שליחותם העיתונאית.בכל תרחיש ומקום – לא תתאפשר במהלך התיעוד העדפה ו/או שוני במיקום התצפית על בסיס מגדר. אם נוהל המקום מחייב דיווח מרחוק - הוא יחול על גברים ונשים גם יחד.
 
 
העיתונאי והפרשן המשפטי הוותיק של קול ישראל, פרופ' משה נגבי הלך לעולמו בתום מאבק קשה במחלת הסרטן. נגבי היה פרופסור במחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית בירושלים. כפרשן משפטי הוא עסק בעיקר בעניינים אקטואליים, והרבה לעסוק בהגנה על זכויות אדם, חופש העיתונות, שמירת החוק והדמוקרטיה ובטוהר המידות של אנשי ציבור. בשם נשיאת מועצת העיתונות בישראל, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס) דליה דורנר וחברי המועצה, אנו שולחים את תנחומינו למשפחה.
 
 
האיגוד, המייצג 360 כלי תקשורת, רשתות שידור ועיתונאים בתחומי הטלוויזיה, הרדיו, הפרינט, הצילום והמרשתת, משלושים ושתיים מדינות, עתר לבג"צ בדרישה מבית המשפט להורות למשטרה להפסיק את הגבלת הכניסה של עיתונאים למתחם הר הבית בירושלים בכלל ודרך שער האריות בפרט
 
 
נשיאת מועצת העיתונות בישראל, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר וצוות התגובות של המועצה, הביעו מחאה חריפה על הצרת צעדים של עיתונאים בשטחי סיקור בירושלים. המועצה מדגישה כי גם באזורי מתיחות גוברת, שמורה לתקשורת זכות לנגישות ומוטלת עליה חובה להגיע אל זירת ההתרחשות כדי לדווח נאמנה ומקרוב.
 
 
מועצת העיתונות תובעת מהיועץ המשפטי ומפרקליט המדינה לספק הסברים לגבי נחיצות הפשיטה על הוצאת הספרים של ידיעות אחרונות, והחרמת כתבי יד נוספים בנושאים פוליטיים ומדיניים, מלבד זה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בייחוד שהדבר נעשה שלא על דעת הממונה על הביטחון במשרד הביטחון, כלומר שלא מסיבות ביטחוניות חד-משמעיות.
 
 
תגובת מועצת העיתונות לתיקונים לחוק השידור הציבורי: מועצת העיתונות בישראל פרסמה הערב (23 באפריל 2017), בתום ישיבת המליאה, את התייחסותה לתיקונים לחוק השידור הציבורי, שאחד מהם אושר היום בממשלה ובוועדת השרים לענייני חקיקה:
 
 
"מועצת העיתונות בישראל מגנה בחריפות את הפגיעה החמורה והנמשכת של הממשלה והמערכת הפוליטית בשידור הציבורי בישראל", כך נאמר בהחלטת מליאת מועצת העיתונות, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בתום ישיבת חירום של שהתקיימה ב"בית הסופר" בתל אביב.
 
 
נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, פנתה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בקריאה לפרסם בהקדם האפשרי את ההקלטות מהשיחות שהתנהלו בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מו"ל העיתון "ידיעות אחרונות", מר ארנון מוזס.
 
 
לרגל שנת ה 60 להקמתה של נצרת עילית, התקיימה ישיבה חגיגית מיוחדת, בהשתתפות נציגי מועצת העיתונות בישראל, בראשם הנשיאה - שופטת בית המשפט העליון (בדימוס) דליה דורנר וראש עיריית נצרת עילית, רונן פלוט
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, מוקיע בחריפות את בחירת המילים של רוגל אלפר בביקורת שכתב ב"הארץ" על תכנית הטלוויזיה "הנעלמים" ששודרה בערוץ 2 בהגשת יואב לימור (בצילום).
 
 
מועצת העיתונות קוראת למשטרת ישראל ולעומדים בראשה לרענן את נהליה בכל הקשור לחקירת עיתונאים. זאת בעקבות חקירת כתב "הארץ" ניר גונטז'. משהתברר למשטרת ישראל כי "המטריד" האלמוני הוא עיתונאי, העושה את מלאכתו נאמנה, לא היה מקום לחקירה נוספת.
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, פרסם אתמול את ההודעה הבאה המתייחסת לתגובת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתחקיר של אילנה דיין, בתכנית "עובדה": "הזכות לתגובה על המתפרסם בתקשורת הינה זכות יסוד בכללי האתיקה העיתונאית. מועצת העיתונות מוחה על כך, שהתגובה של ראש הממשלה אתמול לתחקיר "עובדה", חרגה מהמקובל, לא התייחסה לממצאי התחקיר והפכה לכתב אישום אישי כנגד ד"ר אילנה דיין".
 
 
כך אמרה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בטכס הענקת "פרס דרור", לאתר האינטרנט "העין השביעית". בהחלטת וועדת הפרס בראשה עומדת השופטת דורנר, נאמר בין היתר: "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליחה 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל".
 
 
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
נוכחים: נשיאת המועצה השופטת (בדימוס) דליה דורנר, מ"מ נשיאת המועצה עו"ד ארנה לין, המזכ"ל מוטי רוזנבלום, דובר המועצה אמיר רוזנבליט, צבי רייך, בועז ביסמוט, עומר לחמנוביץ, יובל שרלו, עמוס שפירא, גבריאל שטרסמן, יחיאל לימור, יובל יועז, אלעד מן, תהילה אלטשולר-שורץ, ענת סרגוסטי, עמוס שוקן, צגה מלקו, יאיר טרצ'יצקי, ישעיהו קומורניק, מיכל גולדברג, אורה עריף כץ, רות אליעז, צבי רייך, מוחמד ותד, רוני רימון.
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר, מוטי רוזנבלום, ארנה לין, יעל גרוסמן, חיים שיבי, ישעיהו קומורניק, שרי רוט, עמוס שוקן, עמית שכטר, אמיר רוזנבליט, אבנר הופשטיין, יצחק פרי, עמי ברנד, רוני רימון, יאיר טרצ'יצקי, ענת פלג, עמוס שפירא, גבריאל שטרסמן, אלעד מן, יובל יועז, מוחמד ותד, מיכל גולדברג, צגה מלקו, רון כתרי, דן לאור, משה רונן, יחיאל לימור.
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אריק בכר, ארנה לין, מוטי רוזנבלום, יחיאל לימור, אהרון לפידות, עמוס שפירא, צבי רייך, יאיר טרצ'יצקי, ענת פלג, משה רונן, יוסי דהאן, דן לאור, ברי בר-ציון, רוני רימון, יוסף פרנקל, טל שניידר, עמי ברנד, מיכל גולדברג, אילאיל שחר, יובל שרלו, איתי דנקנר, גבריאל שטרסמן, חיים שיבי, אלעד מן, יורם כהן, תהילה אלטשולר-שוורץ, אבנר הופשטיין, דני גוטווין, יעל גרוסמן, דניאל מילוא, גדעון דוקוב. אורחים: רו"ח תמר וייסנשטרן- משרד רו"ח זיו האפט BDO.
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אריק בכר, ארנה לין, יובל יועז, יחיאל לימור, אהרון לפידות, עמוס שפירא, צבי רייך, יאיר טרצ'יצקי, ענת פלג, משה רונן, עמית שכטר, יוסי דהן, דן לאור, ברי בר-ציון, רוני רימון, יוסף פרנקל, עמוס שוקן, ישעיהו קומורניק, רון קרניאלי, רות אליעז, רן רזניק, טל שניידר, עמי ברנד, מיכל גולדברג, אילאיל שחר,רוני לינדר-גנץ. אורחים: יצחק קדמן, אריאלה בן אברהם.
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אריק בכר, ארנה לין, אלעד מן, משה רונן, יהודה נחשוני, יעל גרוסמן, ענת פלג, גבריאל שטרסמן, מיכל גולדברג, רן רזניק, טל שניידר, רוני לינדר גנץ, יאיר טרצ'יצקי, אילאיל שחר, עמוס שוקן, יחיאל לימור, דן לאור, צגה מלקו, חיים שיבי, ישעיהו קומורניק, רות אליעז, צבי רייך, אהרון לפידות, רוני רימון, דניאל מילוא, עמוס שפירא, תהילה אלטשולר שוורץ, רונית דוידוביץ, תמיר גליק.
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אריק בכר, גבריאל שטרסמן, יובל יועז, ענת פלג, צבי רייך, יעל גרוסמן, חיים שיבי, ישעיהו קומורניק, עמוס שוקן, דן לאור, משה רונן, אלעד מן, יצחק פרי, יהודה נחשוני, רוני רימון, תהילה אלטשולר-שוורץ, יוסי דהאן, יחיאל לימור, אהרון לפידות, יאיר טרצ'יצקי, אבנר הופשטיין, טל שניידר, גדעון דוקוב, צגה מלקו, עמוס שפירא, רן רזניק, רון כתרי, רות אליעז, יובל שרלו, נדב רביד, ירון דקל, דני גוטוויין.
נוכחים: הנשיאה דליה דורנר, אריק בכר, ארנה לין, גבריאל שטרסמן, יובל יועז, ענת פלג, יוסף פרנקל, יצחק מאיר, אילאיל שחר, טל שניידר, איתי דנקנר, שבתאי טל, צבי רייך, יעל גרוסמן, אילן שדי, חיים שיבי, ישעיהו קומורניק, עמוס שוקן, דן לאור, אופיר טל, רן רזניק, אהרון לפידות, עמוס רגב, דניאל מילוא, אורי שלוש, שמעון אלקבץ, משה רונן, עמי ברנד, אבנר הופשטיין, אלעד מן, יצחק פרי, אמיר רוזנבליט, יהודה נחשוני, מוטי רוזנבלום, גדעון דוקוב, רוני רימון, תהילה אלטשולר-שוורץ
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אריק בכר, ארנה לין, צבי רייך, יחיאל לימור, דן לאור, יוסף פרנקל, גבריאל שטרסמן, עמוס שוקן, אהרון לפידות, רוני רימון, משה רונן, אמיר רוזנבלט, ישעיהו קומורניק, יצחק פרי, עמוס שפירא, משה לאו, יהודה נחשוני, מיכל גולדברג, אדנקו סבחת. אורחים: אדוה רפאל – יועצת משפטית של העמותה.רו"ח יעל בוקובסקי–זיו האפט.
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אריק בכר, צבי רייך, יחיאל לימור, יובל יועז, יונה ויזנטל, דן לאור, יוסף פרנקל, חיים שיבי, ארנה לין, יובל דרור, גבריאל שטרסמן, ענת פלג, עמוס שוקן, אהרון לפידות, ישעיהו קומורניק, יעל גרוסמן, יאיר טרצ'יצקי, רוני רימון, דניאל מילוא, משה רונן, אמיר רוזנבלט, ישעיהו קומרנסקי, יצחק פרי. אורחים: אילן שדי – המשנה ליועצת המשפטית, אדוה רפאל – יועצת משפטית של המועצה. זנה אווקה, סמי חמדאן, גדי לובין.
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אריק בכר, חיים שיבי, יחיאל לימור, יובל יועז, ענת פלג, שייקה קומורניק, גבריאל שטרסמן, יאיר טרצ'יצקי, ארנה לין, שולמית אלמוג, רם תורן, עמוס שפירא, עמוס שוקן, יהודה נחשוני, יעל גרוסמן, אהרון לפידות, ברוך מאירי, סוהיל כראם, מאיר יצחק, רנה בוגוש, דניאל מילא, מיכל גולדברג, משה רונן, שמעון אלקבץ.
נוכחים: עו"ד אדנקו סבחת, פרופ' יחיאל לימור, אמיר רוזנבליט, ד"ר צבי רייך, עו"ד ארנה לין, אריק בכר, עו"ד חיים שיבי, מיכל גולדברג, השופט (בדימ') גבריאל שטרסמן, יאיר טרצ'יצקי, אהרון לפידות, עו"ד אופיר טל, עו"ד יעל גרוסמן, ד"ר יובל דרור, רוני רימון, דניאל מילוא, רו"ח יעל בוקובסקי, צגה מלקו.
ד"ר ענת פלג, שייקה קומורניק, פרופ' יחיאל לימור, יצחק מאיר, ד"ר צבי רייך, עו"ד ארנה לין, השופטת (בדימ') דליה דורנר, אריק בכר, עו"ד חיים שיבי, השופט (בדימ') גבריאל שטרסמן, יאיר טרצ'יצקי, עמוס שוקן, עו"ד יעל גרוסמן, ד"ר יובל דרור, דני זקן, ליאת שלזינגר, לבנת גלבוע, עו"ד אופיר טל, אריה שקד, אהרון לפידות, מיכל גולדברג, צגה מלקו, יובל שרלו, פרופ' דן לאור, עו"ד משה רונן, אלי פלאי, דליה לירן-אלפר.
נוכחים: ד"ר ענת פלג, ורד ברמן, שייקה קומורניק, עו"ד אדנקו סבחת, פרופ' יחיאל לימור, אמיר רוזנבליט, יצחק מאיר, פרופ' דן לאור, ד"ר צבי רייך, עו"ד ארנה לין, השופטת (בדימ') דליה דורנר, אריק בכר, עו"ד שלומית משה, ד"ר מיכאל מירו, יצחק טאוב, עו"ד חיים שיבי, צגה מלקו, מיכל גולדברג, השופט (בדימ') גבריאל שטרסמן, ד"ר מוחמד ותד, יאיר טרצ'יצקי, אהרון לפידות, עו"ד אופיר טל, עמוס שוקן, עו"ד ארקדי אליגולאשוילי, עו"ד יעל גרוסמן, דורון גלעזר, עו"ד נדב העצני, ד"ר יובל דרור, רוני רימון
נוכחים כב' השופטת דורנר – יו"ר, עו"ד יעל גרוסמן–יועצת משפטית, אלי פלאי, ד"ר צבי רייך, יאיר טרצ'יצקי, אריק בכר – מזכ"ל המועצה, פרופ' גבי ויימן, אהרון לפידות, דני מילוא, אמיר רוזנבליט, יובל יועז, יצחק טאוב, ד"ר ענת פלג, פרופ' עמוס שפירא, עו"ד שלומית משה, גבי שטרסמן, ורד ברמן, אריה שקד, נעמה כרמי, שייקה קומורניק, צגה מלקו, עמוס שוקן, חיים שיבי, נדב העצני, חן לבון, דורון גלעזר, יובל שרלו, נורית קנטי, ארקדי אליגולאשוילי, שרה בק, מיכל גולדברג, שולמית אלמוג.
נוכחים הנשיאה השופטת דליה דורנר – יו"ר, עו"ד ארנה לין, אלי פלאי, צבי רייך, חיליק שריר, עמוס שוקן, יצחק מאיר, גד בן-יצחק, יאיר טרצ'יצקי, יצחק טאוב, פרופ' שולמית אלמוג, דני זקן, ציפי רומן ,יובל יועז, חיים שיבי, גבריאל שטרסמן, פרופ' גבי וימן, פרופ' עמוס שפירא, רן רזניק, רוני לינדר-גנץ, שרית קנטי, דניאל מילוא, נדב העצני, דבורה גינצבורג, בצלאל סמוטריץ, דליה לירן-אלפר, אוה ברגר, דורון גלעזר, דודו סעדה, פרופ' רינה בוגוש, ד"ר ענת פלג, עו"ד שלומית משה, עו"ד גדעון פישר, אריק בכר.
נוכחים: כב' השופטת הנשיאה דליה דורנר – יו"ר, עו"ד יעל גרוסמן – יועצת משפטית, אורנה לין, אלי פלאי, צבי רייך, דן לאור, חיליק לימור, עמוס שוקן, יצחק מאי, גדי בן-יצחק, יובל יועז, יאיר טרצ'יצקי, נעמה כרמי, אופיר טל, דני זקן, ורד ברמן, חיים שיבי, עו"ד שלומית משה, עו"ד גדעון פישר, אריק בכר.
נוכחים: השופטת בדימ' דליה דורנר השופט בדימ' גבריאל שטרסמן יהודית יחזקאלי יהודית ריכטר דודו סעדה חנוך פיוטרקובסקי יצחק טננבאום אופיר טל גדי בן יצחק ציפי רומן חיים שיבי נעמה כרמי שולמית אלמוג חן לבון עמוס שוקן אורי סלונים יעל גרוסמן אריק בכר ארנה לין יוני בן מנחם יובל שרלו עמוס שפירא צבי רייך דן לאור יצחק מאיר אדנקו סבחת דני זקן רותם אברוצקי יוסי בר מוחא חיליק שריר עומר בן רובי אורי בינדר ליאורה עיני אמנון לורד נדב העצני אליעזר דר דרזנר יובל דרור אוה ברגר חיותה דביר נחום פינגר אלוף בן משה לאו רינה בוגוש סוהיל כראם
נוכחים: השופטת דורנר עו"ד יעל גרוסמן אריק בכר עו"ד אורנה לין ח"כ עינת וילף רוני רימון נעמה כרמי ציפי רומן עמוס שוקן נחום פינגר גדי בן יצחק נעם למלשטריך לטר חיליק לימור פרופ' עמוס שפירא יצחק מאיר יוסי בר-מוחא עו"ד אילן בומבך ויקטוריה דולינסקי ליאורה עיני הדרה בר מור דן לאור השופט גבריאל שטרסמן
נוכחים: כ"ה דורנר דליה-יו"ר ורד ברמן אריק בכר פרופ' שולמית אלמוג בן דרור ימיני יאיר קורן מיקי מירו אמיר גילת אורה הרמן מוטי אמירי דני זקן נדב העצני אלישע שפיגלמן רוני רימון פרופ' לאורי עמוס שפירא אורי בינדר יצחק מאיר רות יובל גד בן יצחק ד"ר נעמה כרמי
משתתפים: השופטת דליה דורנר אריק בכר עו"ד יעל גרוסמן יוסי בר-מוחא רו"ח יואל טולדנו רו"ח יעל בוקובסקי עו"ד חיים שיבי דני זקן עו"ד נדב העצני דן לאור עמוס שיפרא גבריאל שלוסמן חיליק לימור אופיר טל שולמית אלמוג ראם שגב יצחק טאוב ורד ברמן מוטי אמיר חן לבון רוני רימון גדי בן יצחק אדנקו סבחת ציפי רומן אוה ברגר יהודית ריכטר עו"ד אילן בומבך
· ד"ר נעמה כרמי · עו"ד נדב העצני · מתתיהו טננבאום · ציפי רומן · משה טימור · יצחק טאוב · אלישע שפיגלמן · גדי בן יצחק · חיים שיבי · ורד ברמן · רוני רימון · שמעון דולב · עו"ד משה שלומית · עו"ד גדעון פישר · עו"ד אילן שדי · אריק בכר · השופטת (בדימ') דליה דורנר · עו"ד ארנה לין · עו"ד אורי סלונים · דר-דרזנר אליעזר · הרב יובל שרלו · השופט (בדימ') גבריאל שטרסמן · פרופ' עמוס שפירא · פרופ' דן לאור · ד"ר צבי רייך · פרופ' יחיאל לימור · ד"ר נעם למלשטריך-לטר · אורי בינדר · ברוך מאירי · יצחק מאיר · עו"ד אדנקו סבחת · חיליק שריר · אורי שלוש · ד"ר אווה ברגר · ד"ר יובל דרור · אבי פז · יהודית יחזקאלי · יעל בוקובסקי · עו"ד חנוך קינן · רותם אברוצקי · ח"כ נחמן שי, פרופסור שולמית אלמוג
משתתפים: אבי משולם אורי בינדר אליעזר דר- דרזנר אריק בכר גד בן יצחק ד"ר יעקב הכט ד"ר נעם למלשטריך לטר ד"ר צבי רייך דליה דורנר, שופטת בדימוס, יו"ר דני זקן הרב מתתיהו טננבאום ויקטוריה דולינסקי חיליק שריר יוסי בר מוחא יעקב אחימאיר יצחק טאוב יצחק מאיר יצחק מאיר עו"ד אופיר טל עו"ד אילן שדי עו"ד ארנה לין עו"ד חיים שיבי פרופ' דן לאור פרופ' יהודה פרידלנדר פרופ' יחיאל לימור פרופ' שולמית אלמוג קלמן ליבסקינד רוני רימון רות אליעז, שופטת בדימוס רימון לוי רן דבירי
משתתפים: דליה דורנר, נשיאת מועצת העיתונות פרופ' זאב סגל עו"ד עדי ניב הרב יובל שרלו עמוס רגב פרופ' יחיאל לימור אודי הירש עו"ד חיים שיבי ברוך מאירי ציפי רומן גדי בן יצחק עמוס שוקן הרב מתתיהו טננבוים אורי שלוש עו"ד ישגב נקדימון יהודית יחזקאלי אלוף (במיל')רפאל ורדי עו"ד יעל גרוסמן אריק בכר עו"ד עמיהוד בן פורת עו"ד אורנה לין אסנת לונגמן במבי שלג רימון לוי יצחק מאיר פרופ' דן לאור פרופ' עמוס שפירא יצחק טאוב עו"ד אופיר טל ורד רבמן ויקטוריה דולינסקי דני זקן ד"ר מוחמד ותד משה טימור אליעזר דר-דרזנר עו"ד אילן בומבך עו"ד גדעון פישר
משתתפים חברי המליאה דליה דורנר (שופטת בדימוס) - נשיאת המועצה אריק בכר פרופ' עמוס שפירא עו"ד אורנה לין יוסי בר מוחא גדי בן יצחק אורי בינדר אלי פלאי פרופ' דן לאור ד"ר הנרייט דהאן-כלב דני זקן עו"ד יעל גרוסמן פרופ' נחום פינגר יצחק טאוב פרופ' שולמית אלמוג רימון לוי בן דרור ימיני הרב מתתיהו טננבאום יצחק מאיר עוזי בנזימן עמוס שוקן פרופ' דני גוטווין סוהיל כארם זוהיר בהלול
משתתפים: דליה דורנר, שופטת בדימוס, נשיאת מועצת העיתונות עו"ד אורנה לין, מ"מ נשיאת מועצת העיתונות אריק בכר יצחק טאוב גדי בן זאב הרב מתתיהו טננבאום הרב יובל שרלו פרופ' יחיאל לימור פרופ' עמוס שפירא ורד ברמן ויקטוריה דולינסקי הנרייט דהאן כלב אורי בינדר יהודית יחזקאל יוסי אליטוב אלי פלאי יצחק מאיר משה טימור ד"ר יעקב הכט עו"ד ליאת ברגמן אליעזר דר דני זקן פרופ' אהרון בן זאב פרופ' נחום פינגר
משתתפים: כבוד השופטת בדימוס דליה דורנר - יו"ר עו"ד אורנה לין אריק בכר ח"כ חוטובלי ח"כ שמאלוב ח"כ דב חנין ד"ר מוחמד וותד יצחק טאוב אודי הירש גדי בן זאב דב אלפון הרב מתיתיהו טננבאום זאב סגל חיים שיבי הרב יובל שרלו בן דרור ימיני מוטי גילת אבי משולם הדס ריבק פרופ' יחיאל לימור פרופ' עמוס שפירא יוסי בר מוחא אבי פז ורד ברמן יצחק טוניק ליאורה עיני עו"ד בומבך ויקטוריה דולינסקי הנרייט דהאן כלב אורי בינדר יהודית יחזקאל פרופ' הדרה בר מור פרופ' דן לאור עו"ד אילן
משתתפים: השופטת (בדימוס)דליה דורנר אריק בכר עו"ד יעל גרוסמן בן דרור ימיני הרב יובל שרלו מוטי שקלאר ד"ר מוחמד ותד ד"ר הנרייט דהאן כלב עו"ד אילן בומבך פרופסור יהודה פרידלנדר יצחק מאיר אורי בינדר פרופסור עמוס שפירא עו"ד חיים שיבי קרמיניק ישעיהו אלישע שפיגלמן משה פרידמן יוסי בר מוחא עו"ד ארנה לוין עו"ד אופיר טל אודי הירש רון בן ישי אבי פז פרופ' שולמית אלמוג יצחק טאוב ד"ר יעקב הכט פרופ' נחום פינגר פרופ' רבקה כרמיד"ר יהודית ריכטר
משתתפים: משה פרידמן פרופסור דן לאור יוסי בר-מוחא יצחק טאוב יעקב אחימאיר אליעזר דר אורי בינדר הרב מתתיהו טננבאום אריק בכר השופטת (בדימוס)דליה דורנר עו"ד אורנה לין עו"ד עמיהוד בן פורת עו"ד חיים שיבי שייקה קומורניק פרופ' יהודה פרידלנדר ויקטוריה דולינסקי אבי פז הרב משה חיים לאו ויקטוריה דולינסקי
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר יעקב הכט עו"ד חיים שיבי גונן גינת עו"ד סלונים אורי אריק בכר סוהיל כארם עו"ד ארנה לין עמוס שוקן יהודית יחזקאלי אורי בינדר טאוב יצחק יוסי בר-מוחא פרופ' אהרון בן זאב בן דרור ימיני יצחק פרי עו"ד מאיר בלייך הרב משה חיים לאו הרב יובל שרלו ד"ר הנרייט דהאן כלב דב אלפון ויקטוריה דולינסקי פרופ' יחיאל לימור ד"ר הדרה בר-מור שייקה קומורניק רימון לוי מוזמן: ד"ר מיכאל בירנהק – בנושא הטוקבקים
משתתפים: דליה דורנר נשיאת המועצה יוסי בר מוחא חיים שיבי פרופ' עמוס שפירא עו"ד אורנה לין צגה מלקו רימון לוי אורחים: ח"כ דויד טל ח"כ גלעד ארדן ח"כ זבולון אורלב פרופ' יחיאל לימור עו"ד רונאל פישר עו"ד עמיהוד בן פורת עו"ד מאיר בלייק מתתיהו טננבאום עו"ד דורי ספיבק
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר עו"ד ארנה לין עו"ד עמיהוד בן-פורת אבי וינברג דיוויד לנדאו יוסי בר-מוחא אליעזר דר פרופ' עמוס שפירא פרופ' י. פרי אורי בינדר עדנה נחום פרופ' אהרון בן-זאב דן דולינר ויקטוריה דולינסקי עו"ד חיים שיבי יצחק טאוב יוסף פרנקל משה טימור צגה מלקו שייקה קומורניק הרב מתיתיהו טננבאום סוהיל כראם משה מצליח
נוכחים: השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אבי בניהו, אריה אבנרי, יצחק פרי, יוסף פרנקל, אבי בטלהיים, אורי בינדר, אליעזר דר, גלית אלטשטיין, פרופ' דני גוטוויין, ד"ר הנרייט דהאן כלב, פרופ' יחיאל לימור, פרופ' עמוס שפירא, ירון אנוש, יוסי בר- מוחא, עו"ד ארנה לין, עו"ד אורי סלונים, עו"ד יעל גרוסמן, אורית שוחט, צביקה גנות, נתן אשל, פרופ' יהודה פרידלנדר, פנינה תמנו, חיים שיבי, יהודית חזקאלי, יצחק טאוב, לוי יצחק הירושלמי, משה טימור, סאלם ג'ובראן, ד"ר גיא בכור, הרב יובל שרלו, ויקטוריה דולינסקי, ד"ר אמל ג'מאל, אבי וינברג
נוכחים:דוד נוימן, ירון אנוש, חיים שיבי, משה פרידמן, ורד ברמן, נילי אמיר, אריה שקד, יצחק טאוב, לוי יצחק הירושלמי, משה טימור, יהודית יחזקאלי, הרב יובל שרלו, הרב משה חיים לאור, עו"ד יעל גרוסמן, עו"ד עמיהוד בן-פורת, פרופ' עמוס שפירא, יוסי בר-מוחא, אבי בטלהיים, אמנון דנקנר, עמוס שוקן, עו"ד ארנה לין, ד"ר הנרייט דהאן כלב, פרופ' יחיאל לימור, אליס ניימן, ד"ר יהודית אורבך, פרופ' יהודה פרידלנדר, פרופ' דני גוטוויין, יואב צור, יצחק פרי, פנינה תמנו, הרב מתתיהו טננבאום, אריה אבנרי, אורית שוחט, ויקטוריה דולינסקי, דוד לנדאו, פרופ' אהרון בן-זאב
נוכחים: דוד נוימן, ויקטוריה דולינסקי, אריה שקד, ורד ברמן, נילי אמיר, עו"ד חיים שיבי, לוי יצחק הירושלמי, הרב איסר פרנקל, משה טימור, ד"ר גיא בכור, סאלם ג'ובראן, פרופ' יורם פרי, אליעזר דר-דרזנר, הרב משה לאו, עו"ד אורי סלונים, פרופ' עמוס שפירא, עו"ד עמיהוד בן-פורת, ירון אנוש, אבי בטלהיים, פרופ' יחיאל לימור, מוטי אביצרור, פרופ' דני גוטווין, ד"ר הנרייט דהאן כלב, פרופ' אהרון בן-זאב, פנינה תמנו, עו"ד ארנה לין, פרופ' יהודה פרידלנדר, אליס ניימן, רפי מן, יואב צור, אורי בינדר, אמנון שמוש, יוסף פרנקל, יצחק פרי, עמוס שוקן, דוד לנדאו, סוהיל חדד, אבי וינברג.
נוכחים: עו"ד עמיהוד בן-פורת, עו"ד יעל גרוסמן, עו"ד אורי סלונים, פרופ' יורם פרי, אבי בטלהיים, יוסי בר-מוחא, נתן אשל, לוי יצחק הירושלמי, יצחק לאור, אלישע שפיגלמן, חיים שיבי, אורית שוחט, דינה כהנוביץ, ורד ברמן, מנחם פרידמן, דוד נוימן, אריה אבנרי, פרופ' יהודה פרידלנדר, יואל אסתרון, רמי טל, פנינה ולן, בלה אלמוג, אורי בינדר, עו"ד מאיר בלייך, רפי מן, צביקה גולדברג, שרה פרידמן, לאה זהבי, ויקטוריה דולינסקי, מנחם הדר.
נוכחים: פרופ' מרדכי קרמניצר, ד"ר ניצה שפירא-ליבאי, אריה אבנרי, אלוף (מיל') רפאל ורדי, ויקטוריה דולינסקי, ליאורה עיני, צבי לביא, פרופ' אסא כשר, פרופ' עמוס שפירא, רמי טל, שלום קיטל, ד"ר יחיאל לימור, יוסף פרנקל, פרופ' יהודה פרידלנדר, הרב מתתיהו טננבאום, ברוך מאירי, דידי מנוסי, דן פתיר, הרב איסר פרנקל, יצחק פרי. מוזמנים: פרופ' ישראל אור-בך- אוניברסיטת בר-אילן, ד"ר יצחק קדמן-מנכ"ל המועצה הלאומית לשלום הילד, מר איתן גולדברג - יו"ר עמותה "למען החיים". אבי וינברג – מזכ"ל מועצת העתונות.
נוכחים: פרופ' מרדכי קרמניצר, ד"ר ניצה שפירא ליבאי, אלוף (מיל') רפאל ורדי, פרופ' אסא כשר, פרופ' אליהוא כץ, פרופ' תמר ליבס, ד"ר האלה אספניולי, יצחק פרי, יוסף פרנקל, רמי טל, דידי מנוסי, ד"ר הדרה ברמור, אריה אבנרי, אבי בניהו, יעקב אחימאיר, יוסי בר-מוחא, ויקטוריה דולינסקי, אליסה ניימן, ד"ר יורם פרי, ד"ר יחיאל לימור.
נוכחים: פרופ' מרדכי קרמניצר, ד"ר ניצה שפירא ליבאי, פרופ' עמוס שפירא, מר אורי פז, מר יצחק פרי, מר יוסף פרנקל, מר ברוך מאירי, מר מתתיהו טננבאום, הרב איסר פרנקל, פרופ' אליהוא כץ, מר חיים שיבי, עו"ד עמיהוד בן-פורת, מר רמי טל, מר דן פתיר, ד"ר יחיאל לימור, עו"ד שאול אלוני, גב' ליאורה עיני, ד"ר הדרה בר-מור, מר צבי לביא, מר אריה אבנרי.
נוכחים: פרופ' מרדכי קרמניצר, ד"ר ניצה שפירא ליבאי, פרופ' עמוס שפירא, עו"ד אורי סלונים,ד"ר יחיאל לימור, עו"ד שאול אלוני, הרב איסר פרנקל, מר דידי מנוסי, מר שבתאי ביבי, מר יוסי בר-מוחא, מר יעקב אחימאיר, מר צבי לביא, מר יוסף פרנקל, מר ברוך מאירי, לוי מורב.
השתתפו: פרופ' מרדכי קרמניצר, ד"ר ניצה שפירא ליבאי, עמוס שוקן, יוסי בר-מוחא, יעקב קצב, פרופ' יהודה שנהב, אלנקם ארציאלי, דולינסקי ויקטוריה, ד"ר דינה גורן, שלום רוזנפלד, צביקה גולדברג, דן פתיר, הרב איסר פרנקל, אריה אבנרי, יוסף פרנקל, ד"ר יחיאל לימור, פרופ' תמר ליבס, פרופ' אליהוא כץ, דניאלה בן יעקב, ליאורה עיני, יעקב ארז, פרופ' עמוס שפירא, שבתאי ביבי, טוביה סער, אוריאל לין, ד"ר יורם פרי.
השתתפו: אלוף (מיל') רפאל ורדי, ד"ר ניצה שפירא ליבאי, יעקב אחימאיר, טוביה סער, אלישע שפיגלמן, שבתאי ביבי, יעקב קצב, חיים שיבי, משה ורדי, עו"ד אברהם פכטר, ישראל לנדרס, משה לרר, אליהו נאווי, יעקב קיפר, מיכאל גרובמן, הרב איסר פרנקל, מתתיהו טננבוים, לוי יצחק הירושלמי, ד"ר הדרה ברמור, עו"ד משה רונן, משה נסטלבאום, משה ז"ק , עמוס שוקן, חנוך מרמרי, עו"ד עמיהוד בן-פורת, מאיר שושני, בצלאל אייל. התנצלו: פרופ' עמוס שפירא, עו"ד אורי סלונים, ד"ר יורם פרי, ד"ר דינה גורן, שלמה נקדימון, חנה זמר, יוסי בר מוחא.
חדשות
חדשות המועצה
אודות המועצה
תקנונים
החלטות ופסקי דין
הודעות לעיתונות
טורים אישיים
אתרי עיתונאים
ועדות מיוחדות
ישיבות נשיאות
ישיבות מליאה
קישורים מקצועיים