יום ג', ג’ בכסלו תשע”ח
משתתפים בצערכם על מותו של אחיכם, ד"ר ניסן לימור, ומוסרים את תנחומינו לכל בני המשפחה. מועצת העיתונות בישראל
 
 
מועצת העיתונות מביעה צער נוכח התקפתו החוזרת של ראש הממשלה על התקשורת וליבוי השנאה כלפיה. מצער מאד ואף מעורר חששות כבדים, להקשיב לראש ממשלה בישראל כשהוא שב ותוקף את התקשורת ומפנה אליה טינת המונים.אין דמוקרטיה של אמת ללא תקשורת חופשית. סימונה כיעד לתקיפה פעם אחר פעם, הוא תמצית הבוז לדמוקרטיה ולזכות להביע כל דעה, גם ביקורת ואפילו על העומד ליד ההגה. מועצת העיתונות מביעה את תקוותה שבחודש הסליחות שבפתחו עומד הציבור הישראלי, ימנע ראש הממשלה מסגנון זה.
 
 
זאת בעקבות פגישת מזכ"ל מועצת העיתונות, מוטי רוזנבלום עם מנהל לשכת העיתונות הממשלתית, ניצן חן *** מועצת העיתונות: "התקשורת הישראלית חופשית ומסוגלת לעכל גם דעות שאינן לרוחו של הרוב המכריע בה"
 
 
מועצת העיתונות, בראשותה של שופטת בית משפט העליון (בדימוס) דליה דורנר, מזהירה כי הסימון החוזר ונשנה של ראש הממשלה את התקשורת כאויב הזומם "הפיכה" היא סכנה לאופיה הדמוקרטי של החברה בישראל. מועצת העיתונות דוחה את ניסיונותיו החוזרים ונשנים של בנימין נתניהו לערבב את התקשורת בהליכי החקירות נגדו, שמתבצעים על פי חוקי מדינת ישראל.
 
 
האיגוד, המייצג 360 כלי תקשורת, רשתות שידור ועיתונאים בתחומי הטלוויזיה, הרדיו, הפרינט, הצילום והמרשתת, משלושים ושתיים מדינות, עתר לבג"צ בדרישה מבית המשפט להורות למשטרה להפסיק את הגבלת הכניסה של עיתונאים למתחם הר הבית בירושלים בכלל ודרך שער האריות בפרט
 
 
נשיאת מועצת העיתונות בישראל, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר וצוות התגובות של המועצה, הביעו מחאה חריפה על הצרת צעדים של עיתונאים בשטחי סיקור בירושלים. המועצה מדגישה כי גם באזורי מתיחות גוברת, שמורה לתקשורת זכות לנגישות ומוטלת עליה חובה להגיע אל זירת ההתרחשות כדי לדווח נאמנה ומקרוב.
 
 
נשיאות מועצת העיתונות בישראל החליטה בישיבתה בתאריך (18.7.2017), להאריך את כהונתו של מזכ"ל המועצה הנוכחי, מוטי רוזנבלום, ולקצוב את כהונת המזכ״ל למשך שלוש שנים עם אפשרות הארכה.
 
 
מועצת העיתונות תובעת מהיועץ המשפטי ומפרקליט המדינה לספק הסברים לגבי נחיצות הפשיטה על הוצאת הספרים של ידיעות אחרונות, והחרמת כתבי יד נוספים בנושאים פוליטיים ומדיניים, מלבד זה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בייחוד שהדבר נעשה שלא על דעת הממונה על הביטחון במשרד הביטחון, כלומר שלא מסיבות ביטחוניות חד-משמעיות.
 
 
לרגל שנת ה 60 להקמתה של נצרת עילית, התקיימה ישיבה חגיגית מיוחדת, בהשתתפות נציגי מועצת העיתונות בישראל, בראשם הנשיאה - שופטת בית המשפט העליון (בדימוס) דליה דורנר וראש עיריית נצרת עילית, רונן פלוט
 
 
תגובת מועצת העיתונות לתיקונים לחוק השידור הציבורי: מועצת העיתונות בישראל פרסמה הערב (23 באפריל 2017), בתום ישיבת המליאה, את התייחסותה לתיקונים לחוק השידור הציבורי, שאחד מהם אושר היום בממשלה ובוועדת השרים לענייני חקיקה:
 
 
"מועצת העיתונות בישראל מגנה בחריפות את הפגיעה החמורה והנמשכת של הממשלה והמערכת הפוליטית בשידור הציבורי בישראל", כך נאמר בהחלטת מליאת מועצת העיתונות, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בתום ישיבת חירום של שהתקיימה ב"בית הסופר" בתל אביב.
 
 
נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, פנתה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בקריאה לפרסם בהקדם האפשרי את ההקלטות מהשיחות שהתנהלו בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מו"ל העיתון "ידיעות אחרונות", מר ארנון מוזס.
 
 
מועצת העיתונות דנה בישיבתה האחרונה (8.1.2017) באכיפה ותיקון של סעיף 15 ב' לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות, שזו לשונו: "מו"ל של עיתון ובעליו יפרסמו בעיתון אחת לשנה גילוי נאות של האינטרסים העסקיים והכלכליים המהותיים שיש להם בתחום התקשורת ומחוצה לו".
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, מוקיע בחריפות את בחירת המילים של רוגל אלפר בביקורת שכתב ב"הארץ" על תכנית הטלוויזיה "הנעלמים" ששודרה בערוץ 2 בהגשת יואב לימור (בצילום).
 
 
בשם נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת בדימוס דליה דורנר וחברי מועצת העיתונות, שלוחים בזאת תנחומינו למשפחת ורדי היקרה, עם פטירתו של האלוף (במיל.) רפאל ורדי ז"ל. רפאל היה במשך שנים רבות מעמודי התווך של מועצת העיתונות ותרם לה רבות מניסיונו וחוכמתו. מזכ"ל מועצת העיתונות
 
 
מועצת העיתונות קוראת למשטרת ישראל ולעומדים בראשה לרענן את נהליה בכל הקשור לחקירת עיתונאים. זאת בעקבות חקירת כתב "הארץ" ניר גונטז'. משהתברר למשטרת ישראל כי "המטריד" האלמוני הוא עיתונאי, העושה את מלאכתו נאמנה, לא היה מקום לחקירה נוספת.
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, פרסם אתמול את ההודעה הבאה המתייחסת לתגובת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתחקיר של אילנה דיין, בתכנית "עובדה": "הזכות לתגובה על המתפרסם בתקשורת הינה זכות יסוד בכללי האתיקה העיתונאית. מועצת העיתונות מוחה על כך, שהתגובה של ראש הממשלה אתמול לתחקיר "עובדה", חרגה מהמקובל, לא התייחסה לממצאי התחקיר והפכה לכתב אישום אישי כנגד ד"ר אילנה דיין".
 
 
כך אמרה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בטכס הענקת "פרס דרור", לאתר האינטרנט "העין השביעית". בהחלטת וועדת הפרס בראשה עומדת השופטת דורנר, נאמר בין היתר: "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליחה 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל".
 
 
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
העיתונאית והפובליציסטית זוכת הפרסים, נפטרה ביום שני לפנות בוקר, בגיל 58 והותירה אחריה מורשת מפוארת בתקשורת הדתית והיהודית. לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, הקימה עיתון שעודד שיח ציבורי בין המגזרים השונים בחברה - ונחשבה לאחד הקולות המגשרים והבולטים במגזר הדתי.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליו (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", על שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
 
חברי הוועדה הגישו השבוע את המלצותיהם להמשך סיועה של המועצה בתהליך המעבר לתאגיד החדש
 
 
מליאת המועצה מינתה ועדה שתמליץ על פשרה בין דרישות האתיקה להפרדת חדשות מפרסומות, והצורך של המוציאים לאור לאתר מקורות מימון חדשים.
 
 
במכתב למפכ"ל המשטרה, מזכירה השופטת (בדימוס) דורנר נוהל שגובש עם המשטרה בנוגע לחקירות עיתונאים. (צילום: ניצן מקובר)
 
 
זאת בעקבות כיסוי התאבדותה של נערה בכלי תקשורת הבוקר.
 
 
יוזמת השדולה, ח"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) ודוברים אחרים הזהירו מניסיון של הרשויות לשלוט בנעשה בתקשורת (צילום: אריק בכר)
 
 
מפקד גלי צה"ל דיווח למועצה על התנהלותו מול שרת התרבות, מירי רגב.
 
 
המועצה תקים צוות שילווה את עיתונאי השידור הציבורי במאבקם לשידור מקצועי ובלתי תלוי
 
 
עו"ד ארנה לין נבחרה לכהן כמשנה לנשיאה בשלוש השנים הבאות. (צילום: ניצן מקובר)
 
 
עשרה חברים במוסדות המועצה דורשים להעביר את תיק התלונה, הנוגעת לפרשת אפרים ברכה, לדיון בפני בית הדין לאתיקה.
 
 
בעקבות התלונה נגד אתר Ynet על שימוש בחומרים ממומנים ע"י גורמים מסחריים, אומצו בהידברות עם מועצת העיתונות כללים שיבהירו לקוראים באם גופים מסחריים השתתפו בהכנת תכנים.
 
 
נשיאת המועצה, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, דורשת מהממשלה להבטיח את עתידו של השידור הציבורי (צילום: ניצן מקובר).
 
 
השופטת קוראת לשמר את ההפרדה בין הדרג הפוליטי למינויים בגוף עיתונאי
 
 
נשיאת מועצת העיתונות, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, מציעה לכל אלה הבקיאים בהתנהלות התקשורת לפני ההתאבדות לדרוש בירור במועצה. (צילום: ניצן מקובר)
 
 
נשיאת המועצה, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, קוראת לרשויות לפתור את הגירעון במימון הרשות שנוצר בתקופת המעבר לשידור ציבורי חדש.
 
 
העיתון הוא הראשון המצהיר, מדי יום, על חברות במועצה, ומחויבות לתקנון האתיקה המקצועית
 
 
רנאלד לוזייה (בצילום), המאייר של המגזין, אומר כי זכר חברי המערכת שנרצחו בפיגוע ג'יהאדיסטי אינו נותן לו מנוח.
 
 
בפעם הראשונה מאז נוסדה לפני 51 שנה, תאפשר המועצה הצטרפות עיתונאים שאינם מיוצגים באמצעות אגודות העיתונאים
 
 
העיתון "דיילי טלגרף" תחת ביקורת נוקבת לאחר שדיווח על שתי התאבדויות כדי להכות את מתחריו.
 
 
מו"ל הארץ הגן על פרסומים בעיתונו במהלך כנס של מועצת העיתונות ואוניברסיטת בר אילן. נשיאת המועצה, השופטת דורנר: דרושה יותר אכיפה של חוקים נגד הסתה. (בצילום: הדיון, בהנחיית ברוך קרא, בו השתתפו (מימין): עמוס שוקן, חני לוז, סוהיל כראם, פרופ' יפה זילברשץ והשופטת דורנר).
 
 
העיתון "סאן" הודיע כי לאחר 44 שנים, תוסר תמונת העירום היומית.
 
 
לאחר מאבק של שבע שנים, נסוג הממשל האמריקני סופית מהכוונה לחייב את ג'יימס רייזן (בצילום) לגלות מי הדליף לו סודות בנושא הגרעין האיראני.
 
 
נשיאת המועצה, השופטת דורנר: המעשה לא יירפה את ידיהם של העיתונאים
 
 
הנשיאה מדגישה כי בעת הזאת יש צורך מיוחד בקיום תקשורת מגוונת
 
 
ערכאת ערעור דחתה תביעה של עיתונאי, שטען כי מאחר ואינו חבר המועצה הבלגית, אין לה סמכות לדון בהפרות אתיות שביצע.
 
 
בעקבות מקרה בו רואיינה ילדה בת 12 שהותקפה מינית, מחמירה המועצה את תקנון האתיקה בתחום ההגנה על קטינים.
 
 
כך מאשים "הוועד להגנת עיתונאים" בדו"ח הסוקר עשור של אלימות רצחנית כלפי נציגי התקשורת בעולם.
 
 
פסיקה של בית הדין הארצי בעניין כתבי YNET מוסיפה נדבך חשוב במעמד שמקנה מערכת המשפט הישראלית לאתיקה העיתונאית.
 
 
כך מאשים הכתב האמריקני הבכיר ג'יימס רייזן (בצילום), הצפוי להיכנס לכלא בעקבות דרישת הממשל שייגלה את מקורותיו.
 
 
עיתון בניו זילנד פרסם תמונה שגויה של סמ"ר גיא בוילנד שנפל בעזה, לאחר שמצא אותה בחשבון שלו ברשת החברתית. (בצילום: התמונה השגויה, ומתחתיה סמ"ר בוילנד ז"ל).
 
 
השופטת (בדימוס) דורנר תבקש להדגיש את חשיבותו של השידור הציבורי במסגרת הרחבה של חופש העיתונות. (צילום: ניצן מקובר)
 
 
החניון התת-קרקעי בוושינגטון (בתמונה) בו הדריך מקור את כתבי "וושינגטון פוסט" בעת פרשת ווטרגייט, ייהרס לטובת מיזם נדל"ן.
 
 
הכתבת (בצילום) שעוררה את זעמו של פוטין בתחקיריה הנוקבים נורתה בראשה.
 
 
הניסיון להצר את צעדיו של העיתון "ישראל היום" נוגד את העיקרון הדורש מגוון דעות רחב ככל הניתן בחברה דמוקרטית.
 
 
שופט בית המשפט הבריטי לערעורים, סר אלן מוזס (בצילום), ינסה לשקם את הפיקוח על העיתונות בממלכה.
 
 
השופטת (בדימוס) דליה דורנר קוראת לגורמים העוסקים בעתיד העיתון לעשות כל מאמץ להבטיח את המשך פעילותו. (צילום: ניצן מקובר).
 
 
בעקבות המבוכה שגרמה הדלפת הענק על היקף האזנות הסתר שמבצע הממשל, פורסמו (בחשאי) הגבלות חדשות על מגעים עם התקשורת. על החתום: מנהל המודיעין האמריקני, ג'יימס קלאפר (בצילום).
 
 
למה איסור על הפצת עיתון חינם אינה הדרך לפתור את בעיות התקשורת/ מאמר דעה
 
 
המו"לים הגדולים בבריטניה מקווים להשלים את הקמתה של מועצת עיתונות חדשה עד חודש מאי, בעקבות המלצת השופט העליון בריאן לויסון (בצילום).
 
 
ההצעה של ח"כ נחמן שי תועלה בוועדת השרים לחקיקה בשבוע הבא, ונועדה להקל על אמצעי התקשורת לדרוש הסרת צווים.
 
 
בית המשפט העליון של מדינת ניו-יורק ביטל צו שהוצא בקולורדו וחייב עיתונאית של רשת "פוקס" לחשוף את מקורותיה במשפטו של הרוצח מבית הקולנוע בדנוור, ג'יימס הולמס (בתמונה).
 
 
הכתבת הבריטית שרה האריסון (בצילום), שלוותה את המדליף אדוארד סנואודן, לא מעיזה לשוב ללונדון מחשש להיעצר.
 
 
ברוני התקשורת הפסידו לעת עתה: המלכה אליזבת' חתמה על צו המייסד מנגנון פיקוח חדש על העיתונות, לאחר כישלונה של מועצת העיתונות הבריטית במניעת הפרות חמורות של תקנון האתיקה.
 
 
רשתות התקשורת הגדולות דורשות את הגנת מערכת המשפט מפני כוונת ראש הממשלה דיוויד קמרון (בצילום) להכפיף אותם לפיקוח מדינתי באמצעות צו מלכותי.
 
 
אתר חדשות נקנס על תוכן פוגעני בתגובות קוראים לידיעה חדשותית, ובית הדין העליון של אירופה (בצילום) קבע כי אין בכך פגיעה בחופש הביטוי.
 
 
נשיא המדינה, שמעון פרס, שוחח עם העיתונאי יעקב אילון בפתחו של כנס בינלאומי של מועצות עיתונות מ-28 מדינות, שנערך בתל אביב ב-9-11 בספטמבר, 2013
 
 
בשם נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת (בדימוס) דליה דורנר וחברי מועצת העיתונות, שלוחים בזאת תנחומינו למשפחת פרנקל היקרה, עם פטירתו של יוסף פרנקל ז"ל, שהיה חבר נשיאות מועצת העיתונות ותרם לה רבות מניסיונו וחוכמתו.
 
כך החליטה בין היתר, מליאת מועצת העיתונות בכינוס שלא מן המניין, שהתקיים ביום שני 20.2.2017, נוכח ההתפתחויות בחקירותיו של ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, והפרסומים על סדרת הפגישות בין מר נתניהו לבין מו"ל העיתון "ידיעות אחרונות", מר ארנון מוזס. כמו כן קראה המועצה לראש הממשלה, "לחדול מדבריו הבוטים והבלתי ענייניים נגד כלי התקשורת ככלל ונגד עיתונאים מסוימים בפרט"...
דעתו האישית של עו"ד חיים שיבי, חבר נשיאות מועצת העיתונות כשליח אגודת העיתונאים בירושלים: "מועצת העיתונות הופכת חיונית יותר ויותר - ולא פחות - לאחר החשיפות האחרונות על הדרך בה התנהלו עסקות לכאורה בצמרת"
מועצת העיתונות מגנה בתוקף את התקפותיו החוזרות ונשנות של ראש הממשלה על התקשורת כתחליף לביקורת לגיטימית. הניסיונות לקעקע את אמינותם של העיתונאים מאיימים על חופש הביטוי והדעה בישראל, ביטויים כמו ״תקשורת בולשביקית״ הינם פוגעניים ואין להם מקום בשיח הציבורי. מועצת העיתונות קוראת לראש הממשלה לנהל שיח מקצועי ולא שיח שעלול להביא להסתה והשתקה של התקשורת.
פרשת ביבי-נוני, עם החשיפה החלקית ככל שתהיה, היה בה כדי לגרום עצב, הלם, תדהמה לאלה שבחרו במקצוע העיתונות כשליחות חיים.לנגד עיני הרבים בתקשורת העושים את שליחותם נאמנה תוך דבקות בתקנון האתיקה של מועצת העיתונות החל אמון הציבור בעיתונות ומה שנותר ממנה – לקרוס.
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, מוקיע בחריפות את בחירת המילים של רוגל אלפר בביקורת שכתב ב"הארץ" על תכנית הטלוויזיה "הנעלמים" ששודרה בערוץ 2 בהגשת יואב לימור.
ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט בישיבת הממשלה שהתקיימה ביום א' (30 באוקטובר 2016), להעביר את הדיון בסגירת תאגיד השידור הציבורי לישיבת הממשלה שתתקיים בעוד שבוע בדיוק (6 בנובמבר 2016), לאחר ששר האוצר משה כחלון החרים את ישיבת הממשלה ואת פורום ראשי הסיעות בקואליציה במחאה על כוונת נתניהו להעביר חוק לביטול התאגיד. אם החוק יאושר בממשלה, הוא יעבור בהמשך לאישור הכנסת.
"מארב מוזמן להתנגחות בתקשורת" – כך כינה יו"ר התאחדות כתבי החוץ את ההזמנה לדיון בוועדת חוץ וביטחון תחת הכותרת " אופן הסיקור של אמצעי תקשורת זרים – סיקור השוחק לאורך זמן את לגיטימיות הפעולה נגד טרור"
"דיילי מייל" מכחיש כי ביצע עבירה ברכישת הצילומים של מתקפה על בית קפה בבירת צרפת. בצילום: קטעים מהסרט שפרסם העיתון.
המועצה מבקשת מבית המשפט המחוזי בירושלים לצרפה במעמד "ידידת בית המשפט", כדי להציג את הסוגיות המקצועיות העולות בהליך הפירוק.
נשיאת המועצה, השופטת (בדימוס) דליה דורנר: מצפה שהמחוקקים יבטלו את הסעיף שהוכנס, ללא דיון ממצה, לחוק השידור הציבורי
בפני מליאת מועצת העיתונות הועלתה דרישה לאכיפה של תקנון האתיקה האוסר אזכור מוצאם של מעורבים בפשיעה.
נציגי המועצה, הפועלת במסגרת משרד הבריאות, הופיעו בפני מליאת מועצת העיתונות והסבירו כיצד אופי הסיקור העיתונאי משפיע על מספר המתאבדים, העולה בישראל על 500 בשנה.
ההנחיות נועדו לחדד את הצורך בכיסוי עיתונאי נטול פניות עד לסגירת הקלפיות ב-17 במרץ.
"אף.בי.איי" פברק עמוד של אתר האינטרנט בעיתון המרכזי של העיר סיאטל כמלכודת לעבריין.
דברי השופטת דורנר באו בעקבות החלטת מועצת העיתונות לדחות תלונות כנגד עיתונאי "הארץ", גדעון לוי. (צילום: ניצן מקובר).
בניגוד לעמדתם לאחר "עופרת יצוקה", הפעם ישדרו כל הערוצים קריאה של ארגוני צדקה לתרום לפלשתינים.
עיתון מרכזי ביבשת הסיר את האיור מהאתר לאחר קריאות של הנהגת הקהילה היהודית להחרים אותו.
בעלת טור בריטית יוצאת נגד ההפצה ההמונית של תמונות ילדים מתים בעזה באמצעות רשתות חברתיות.
רשות השידור הבריטית מותקפת בדרך כלל מהצד הפרו-ישראלי, אולם במהלך סבב הלחימה האחרון, התהפכו היוצרות.
התביעה הכללית דורשת מהפרלמנט לתקן את החוק, לאור ריבוי מקרים של זיהוי קורבנות ברשתות חברתיות.
מליאת המועצה מדגישה את חשיבות שיתוף הפעולה בין העוסקים במקצוע כדי לזכות באמון הציבור. המועצה מביעה התנגדות לכל חקיקה שתגביל את חופש העיתונות.
נשיאת מועצת העיתונות, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, מדגישה את חיוניותו של שידור ציבורי שיפעל ללא מורא הרשויות. (צילום: ניצן מקובר)
לרגל "יום חופש העיתונות הבינלאומי", דורש באן קי-מון מממשלות להפסיק לאיים על כתבים.
נשיאת המועצה, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, הביעה דאגה לאור הימים הקשים העוברים על רשות השידור, וחזרה על עמדתה העקבית של המועצה כי לשידור הציבורי תפקיד חיוני בחברה דמוקרטית.
התאחדות כתבי החוץ בישראל טוענת כי מתקפות מצד הצבא ומתנחלים נגד עיתונאים גוברות באחרונה, ודורשות למצות את הדין עם האחראים. בצילום: אזרחים מיידים אבנים על מכוניתו של צלם סוכנות הידיעות הצרפתית ליד בית אל, לעיני חיילי צה"ל (צילום באדיבות AFP)
סר טים ברנרס-לי (בצילום), שהמציא את האינטרנט לפני 25 שנה, חושש מהאיומים על עצמאותה מצד ממשלות וחברות רב-לאומיות.
יד ימינו של רופרט מרדוק, רבקה ברוקס (בתמונה, על שער העיתון שנסגר), תחל היום במאבק נגד כתב אישום חמור בפרשת האזנות הסתר שזעזעה את הממלכה.