יום ג', א’ בניסן תשע”ז
 
מוטי רוזנבלום (בתמונה) שמילא מגוון תפקידים בעיתונות הכתובה והמשודרת, מונה לתפקיד מנכ"ל מועצת העיתונות בישראל, במקומו של אריק בכר, שסיים את תפקידו לאחר כהונה בת שבע שנים. רוזנבלום מילא מגוון רחב של תפקידים בעיתונות הישראלית, ביניהם בעיתון "מעריב", בתחנת "גלי צה"ל" ובחדשות הטלוויזיה בכבלים.
 
בשם נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת (בדימוס) דליה דורנר וחברי מועצת העיתונות, שלוחים בזאת תנחומינו למשפחת פרנקל היקרה, עם פטירתו של יוסף פרנקל ז"ל, שהיה חבר נשיאות מועצת העיתונות ותרם לה רבות מניסיונו וחוכמתו.
 
בארזי סקנדינביה נפלה שלהבת
לשבדים זכויות יוצרים על המודל של מועצת עיתונות המפקחת על התקשורת במדינות דמוקרטיות. פרשה מימי המלחמה הקרה מאיימת לקרוע את מועצת העיתונות השבדית – כך דווח בכנס השנתי של מועצות העיתונות באירופה. נשיאת המועצה הישראלית, השופטת (בדימוס) דורנר, הדגישה בפני נציגים מ-34 מדינות וארגונים כי עיתונות אתית היא אחת הערובות המרכזיות לחופש הביטוי. (בצילום: נשיאת מועצת העיתונות הישראלית מרצה בכנס באמסטרדם).

תגובות: -1
צפיות: -1
 
נוסח הסעיף החדש: "מו"ל של עיתון ובעליו יפרסמו בעיתון אחת לשנה גילוי נאות של האינטרסים העסקיים והכלכליים המהותיים שפורסמו במרשם רשמי שיש להם בתחום התקשורת ומחוצה לו"
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, מוקיע בחריפות את בחירת המילים של רוגל אלפר בביקורת שכתב ב"הארץ" על תכנית הטלוויזיה "הנעלמים" ששודרה בערוץ 2 בהגשת יואב לימור (בצילום).
 
 
מועצת העיתונות קוראת למשטרת ישראל ולעומדים בראשה לרענן את נהליה בכל הקשור לחקירת עיתונאים. זאת בעקבות חקירת כתב "הארץ" ניר גונטז'. משהתברר למשטרת ישראל כי "המטריד" האלמוני הוא עיתונאי, העושה את מלאכתו נאמנה, לא היה מקום לחקירה נוספת.
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, פרסם אתמול את ההודעה הבאה המתייחסת לתגובת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתחקיר של אילנה דיין, בתכנית "עובדה": "הזכות לתגובה על המתפרסם בתקשורת הינה זכות יסוד בכללי האתיקה העיתונאית. מועצת העיתונות מוחה על כך, שהתגובה של ראש הממשלה אתמול לתחקיר "עובדה", חרגה מהמקובל, לא התייחסה לממצאי התחקיר והפכה לכתב אישום אישי כנגד ד"ר אילנה דיין".
 
 
כך אמרה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בטכס הענקת "פרס דרור", לאתר האינטרנט "העין השביעית". בהחלטת וועדת הפרס בראשה עומדת השופטת דורנר, נאמר בין היתר: "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליחה 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל".
 
 
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
השופט גבריאל שטרסמן, התמנה בימים אלה לתפקיד יו"ר בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות בישראל במקומו של עו"ד אורי סלונים, שביקש לסיים את תפקידו.
דובר אוניברסיטת בן גוריון בנגב ואיש יחסי הציבור, אמיר רוזנבליט, החליט לתרום את כישוריו הרבים בתחום יחסי הציבור והדוברות, לטובת מועצת העיתונות בישראל ונענה לבקשה שהופנתה אליו, לכהן כדובר המועצה. נשיאת המועצה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, כמו גם נשיאות המועצה, ברכו על המינוי.
בפגישה עם משלחת של "רבני צוהר", אמרה השופטת דורנר כי אין צורך להחמיר את החקיקה כדי להגן על שמם הטוב של חשודים
לשכת השר ישי טענה כי הקריקטורה, בעקבות הרצח במועדון הקהילה ההומו-לסבית, ביזתה את מנהיגי ש"ס
השופטת דורנר השתתפה בכנס השנתי של התאחדות מועצות העיתונות של אירופה. רבים מנציגי 32 המדינות שהשתתפו הביעו חשש מפני ניסיונות ממשלתיים להגביל חופש ביטוי באינטרנט
זהו גוף התקשורת האינטרנטי העצמאי הראשון המצטרף לשורות המועצה
הודעת הפרישה של טים טולמין באה חודשים ספורים לאחר מינוי יושבת ראש חדשה לגוף הרגולציה העצמית של העיתונות הבריטית
השירות יקל על קריאת עיתונים און-ליין ויגביר הכנסות מפרסום
חדשות
חדשות המועצה
אודות המועצה
תקנונים
החלטות ופסקי דין
הודעות לעיתונות
טורים אישיים
אתרי עיתונאים
ועדות מיוחדות
ישיבות נשיאות
ישיבות מליאה
קישורים מקצועיים.

Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS