יום א', כא’ בתשרי תשע”ז
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
נשיאת המועצה, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, הביעה דאגה לאור הימים הקשים העוברים על רשות השידור, וחזרה על עמדתה העקבית של המועצה כי לשידור הציבורי תפקיד חיוני בחברה דמוקרטית.
12:02 (19/03/14) אריק בכר

מועצת העיתונות בישראל קוראת לרשויות להבטיח את עתידו של השידור הציבורי בארץ, המהווה נדבך חשוב במארג הדמוקרטי של החברה הישראלית. נשיאת המועצה, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אמרה היום כי "הימים הקשים העוברים על רשות השידור בעת הזו מעוררים דאגה. מליאת המועצה הדגישה חזור והדגש בשנה האחרונה את הצורך לשמר שידור ציבורי, אשר לו תפקיד ייחודי". המשבר ברשות השידור עלה לדיון במליאת מועצת העיתונות מספר פעמים. נשיאת המועצה הדגישה את תפקידה של הרשות "בהפצת מידע אמין ונטול פניות פוליטיות וכלכליות, המאפשר הערכה ביקורתית של פעולות רשויות השלטון, וקידום ערכיה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, הכול תוך מתן ביטוי להשקפות ודעות שונות בציבור. "קיומו של שידור ציבורי עצמאי, פלורליסטי ומאוזן הוא אינטרס עליון של כל חברה דמוקרטית". רשות השידור חברה במועצת העיתונות – גוף הרגולציה העצמית של התקשורת הישראלית – ומיוצגת במוסדותיה הן באמצעות חברי ההנהלה, והן ע"י עיתונאי הרשות.

 
 

Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS