יום ה', כה’ בתשרי תשע”ז
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
ההצעה של ח"כ נחמן שי תועלה בוועדת השרים לחקיקה בשבוע הבא, ונועדה להקל על אמצעי התקשורת לדרוש הסרת צווים.
13:17 (01/01/14) אריק בכר

נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, מברכת על הצעת חוק שהגיש ח"כ ד"ר נחמן שי, שמטרתה להגביל את השימוש בצווי איסור פרסום. ההצעה, שתעלה לדיון בוועדת השרים לחקיקה בשבוע הבא, נועדה לתקן את המצב הקיים, בו צווי איסור פרסום מוצאים על ידי שופטים במעמד צד אחד, לתקופות ממושכות. לאור ההתפתחויות במדיה החדשה, נוצרו בשנים האחרונות מצבים בהם פרשיות ביטחוניות או פליליות נודעו ברבים ברחבי העולם, בעוד בישראל מנועים אמצעי התקשורת הממוסדים מלהביאם לידיעת צרכני החדשות. "יש לברך על יוזמת החקיקה בנושא, מאחר ואין זה ראוי שהחופש של אמצעי התקשורת להביא לידיעת הציבור נושאים בעלי חשיבות מוגבל ללא דיון משפטי ממצה", אמרה השופטת דורנר, שפרשה בשנת 2004 מבית המשפט העליון. הצעתו של שי לתיקון סעיף 70 של חוק בתי המשפט תאפשר לשופטים לאסור במעמד צד אחד פרסום לתקופה של עד שבוע, כאשר לאחר מכן יתאפשר למועצת העיתונות, או לגוף ציבורי אחר שיאושר ע"י שר המשפטים, להופיע לדיון בו יוכלו לדרוש את הסרתו. סעיף נוסף שמוצע בתיקון נועד להתמודד עם מצבים, דוגמת פרשת ענת קם, בהם שמות חשודים מפורסמים ברחבי האינטרנט, בעוד על אמצעי התקשורת בישראל נאסר לדווח על כך.

 
 

Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS