יום א', טז’ באדר תשפ”א
הרשת החברתית, עיתונות והמחוקק: תמונת מצב בינלאומית
EJN - ETHICAL JOURNALISM NETWORK -צפו כאן בדיון המנסה למצוא את האיזון בין הרשת הפרוצה, העיתונות הנאמנה לאתיקה - וסוגיית מגבלות על חופש הדיבור * ועוד: עיתונות אתית - קואליציה של עיתונאים, עורכים ואקדמיה - בדיון על התרבות בחדר המערכת והשפעתה על התוצר
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 9
 
 
נשיאות מועצת העיתונות שבה ואישרה את צירוף אגודת העיתונאים בתל אביב לשורותיה * צוות מוסכם יביא מסקנות באשר להיקף הייצוג
בקרוב: בחירת ההנהגה הבאה של המועצה לאחר ההודעה על פרישת הנשיאה והמנכ"ל * בצילום מס. 1 למעלה מימין באלבום הצילומים הנעים: רגעים בישיבת "זום" בפברואר אותה ניהלה מ"מ הנשיאה ארנה לין
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 7
 
 
תקשורת בימי הקורונה: המאבק בנגיף פוגע גם בסיקור העיתונאי
מהחרמת ציוד, ניתוב תקציבים לערוצים ששואלים פחות ועד מאסר עיתונאים באשמת "זריעת בהלה" * דיווח על עיתונות אירופית בימי הקורונה בדיון זום של מכון העיתונות הבינלאומי בוינה * צילום של המכון * ראו כאן גם את הדיווח המלא של ממצאיו בשטח
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 51
 
 
 
 
 
 
מדברים על פייסבוק ב- פייסבוק
מה עושות הרשתות החברתיות לדמוקרטיה ולתקשורת בישראל? רב שיח ביוזמת הקרן החדשה לישראל ועמותת פרטיות ישראל - עם גיא רולניק, תהילה שוורץ אלטשולר, טל שניידר, נעמה מטרסו * צפו כאן
10:31 (12/11/20) מועצת העיתונות
תגובות: 0   צפיות: 0
 
 
מסר למועצת העיתונות במהלך מפגש בדלית אל כרמל: "מרגישים תחושה קשה של נבגדות"
חברי מועצת העיתונות ובראשם הנשיאה, השופטת בדימוס דליה דורנר ומנכ"ל המועצה מוטי רוזנבלום, שמעו דברים אלה וכאובים אף יותר, במפגש עם חברי מועצת דלית אל כרמל, בראשות רפיק חלבי * שיח הזדהות בעקבות חוק הלאום * השופטת דורנר: "המועצה אינה גוף פוליטי – זהו ביקור של סולידריות"
תגובות: 0   צפיות: 81
 
עוד סאטירה כזאת – ואבדנו
מועצת העיתונות והתקשורת מביעה זעזוע ומחאה בעקבות הדימוי שבו בחר להשתמש העיתונאי ינון מגל, בעת שיחה עם בן כספית, בתכניתם בתחנת הרדיו 103fm, כאשר עסק בתגובה אפשרית למבקריו של ראש הממשלה בתקשורת. לא נחזור על הניסוח המלא, כולל חיקוי קול צרורות תת-מקלע, רימונים ואף פיצוץ - שנבחרו להמחשת דרך נוספת להשתקת הביקורת על בנימין נתניהו. נסתפק בהבעת תקווה כי במציאות של משבר ממשלי, כלכלי ובריאותי חסר תקדים ובצומת מסוכן של מתחים גוברים ושסע חברתי, שבו די בניצוץ כדי להצית תבערה ואפילו קטלנית – לא תהיה חזרה על דימויים כאלה – גם לא כ"סאטירה -"כפי שהבהיר אחר כך מגל בסוג של התנצלות.
תגובות: 0   צפיות: 39
 
לא זרוע תעמולה * לא "שמאל אנרכיסטי" - רק תקשורת שמעזה לבקר וזה (עדיין) מותר
מועצת העיתונות והתקשורת בישראל מוחה בחריפות על מתקפה נוספת של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נגד התקשורת העצמאית בישראל כאשר הוא – או מי מטעמו-מדמה בפוסט בערוץ ראש הממשלה בפייסבוק את ערוץ 12 "לזרוע תעמולה חסרת בושה של השמאל האנרכיסטי" שמטרתו "להפיל את ממשלת הימין והעומד בראשה".
תגובות: 0   צפיות: 20
 
 
בעקבות שידור כתבת תחקיר בנושא תעודת כשרות בעסקים, במסעדות ובמשחטות במסגרת התכנית "שטח הפקר"
 
 
מועצת העיתונות בישראל: ליבוי השנאה לתקשורת מצד ראש ממשלה - מצער ומעורר חששות כבדים
מועצת העיתונות מביעה צער נוכח התקפתו החוזרת של ראש הממשלה על התקשורת וליבוי השנאה כלפיה* מצער מאד ואף מעורר חששות כבדים, להקשיב לראש ממשלה בישראל כשהוא שב ותוקף את התקשורת ומפנה אליה טינת המונים * אין דמוקרטיה של אמת ללא תקשורת חופשית. סימונה כיעד לתקיפה פעם אחר פעם, הוא תמצית הבוז לדמוקרטיה ולזכות להביע כל דעה, גם ביקורת ואפילו על העומד ליד ההגה. מועצת העיתונות מביעה את תקוותה שבחודש הסליחות שבפתחו עומד הציבור הישראלי, ימנע ראש הממשלה מסגנון זה.
תגובות: 0   צפיות: 31
 
"אלה ימים קשים לדמוקרטיה ולחופש העיתונות בישראל"
כך אמרה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בטכס הענקת "פרס דרור", לאתר האינטרנט "העין השביעית". בהחלטת וועדת הפרס בראשה עומדת השופטת דורנר, נאמר בין היתר: "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליחה 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל".
תגובות: 0   צפיות: 80
 
השתתפו: פרופ' מרדכי קרמניצר, ד"ר ניצה שפירא ליבאי, אלוף (מיל') רפאל ורדי, פרופ' עמוס שפירא, פרופ' אסא כשר, מר משה נסטלבאום, מר יוסי בר מוחא, מר יעקב קצב, מר בצלאל אייל.

על סדר היום: א. מועמדים לנציגי הציבור במליאה: הצעת הנשיאות. ב. קביעת נציגות האיגוד הישראלי לעתונות תקופתית בגופי המועצה. ג. שונות. א. מועמדים לנציגי הציבור במליאה: הצעת הנשיאות לאחר דיון הוחלט ברוב קולות להמליץ בפני המליאה על המועמדים החדשים: 1. מר אריה אבנרי – לשעבר עתונאי ויו"ר איגוד העתונאים 2. עו"ד שאול אלוני – לשעבר שופט בבית המשפט המחוזי בת"א 3. ד"ר האלה חזן אספניולי – חינוך,המכללה הערבית בחיפה 4. מר חיים באר - סופר 5. ד"ר יוסף דאהן – פילוסופיה, מכללת רמת-גן 6. תא"ל רמי דותן – ראש האגודה למען החייל 7. פרופ' דן כספי – תקשורת, האוניברסיטה הפתוחה 8. פרופ' תמר ליבס – תקשורת, האוניברסיטה העברית 9. מר יחיאל לימור – לשעבר עתונאי – כיום תקשורת, אוניברסיטת תל-אביב 10. ד"ר עדאל מאנע – הסטוריון, ראש המרכז לחקר החברה הערבית במוסד ון ליר 11. מר סמי מיכאל - סופר 12. גב' אליסה ניימן – בימאית סרטים, השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים, עלתה מחבר העמים בראשית שנות ה-90 13. פרופ' קייס פארו – מזרחן, אוניברסיטת חיפה 14. פרופ' יהודה פרידלנדר – רקטור אוניברסיטת בר-אילן 15. פרופ' יהודה שנהב – סוציולוג, אוניברסיטת תל-אביב עד כינוס המליאה תיבדק נכונותם של כל המועמדים שטרם נתקבלה הסכמתם לכהן במליאה . כמו כן יוצע למליאה לבחור מחדש את נציגי הציבור המכהנים: ד"ר הדרה ברמור, ד"ר דינה גורן, מר דני גילרמן, מר מיכאל גרובמן, אלוף (מיל') רפאל ורדי, ד"ר רפי כהן אלמגור, פרופ' אליהו כץ, פרופ' אסא כשר, עו"ד אורי סלונים, ד"ר יורם פרי, הרב איסר פרנקל, מר שלום רוזנפלד, פרופ' עמוס שפירא. ב. קביעת נציגות האיגוד הישראלי לעתונות תקופתית בגופי המועצה. לאחר דיון הוחלט כי הנציגות של האיגוד הישראלי לעתונות תקופתית תהיה כדלהלן: 2 נציגים במליאה, נציג בנשיאות – ברוטציה, כמקובל לגבי כלי התקשורת שאין להם נציגות קבועה.