יום ש', כ’ בתשרי תשע”ז
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
התאחדות כתבי החוץ פנתה לפרקליט הצבאי הראשי בדרישה להימנע מתחקיר מבצעי שגרתי במקרה שתועד בכפר קדום והופץ ברחבי העולם
15:02 (02/09/12) אריק בכר

התאחדות כתבי החוץ בישראל דורשת מרשויות צה"ל לפתוח בחקירה פלילית של תקרית במהלכה הוכו אנשי תקשורת בידי חיילי צה"ל, ואשר תועדה לפני למעלה משבועיים בכפר הפלשתיני קדום.*YouTube:-uymV3EHLAY* במכתב ששוגר היום לפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל דני עפרוני, דורשת ההתאחדות כי במקרה זה, שסרטון המתעד אותו הופץ עוד באותו יום, אין להסתפק בתחקיר מבצעי, אלא יש לערב את המשטרה הצבאית החוקרת בהליך פלילי. המכתב, שנשלח ע"י בא כוחה של ההתאחדות, ממשרד עורכי הדין של גלעד שר, נטען כי למרות הבטחות של נציגי דובר צה"ל, טרם התקבלה כל תגובה לדרישה לחקירה. בתגובה ראשונה של דובר צה"ל שיצאה מיד לאחר האירוע, הובטח כי הוא "יתוחקר ע"י המפקדים". בסרטון נראים חיילים תוקפים צוותי טלוויזיה שהיו בדרכם לכיסוי הפגנה שגרתית של פלשתינים. בסרט שהופץ, אין עדות לכל פרובוקציה מצד הכתבים שהייתה יכולה להסביר את התנהגות החיילים. בין העיתונאים שהוכו היה צלם סוכנות הידיעות, ג'עאפר אשתייה.

 
 

Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS