יום ד', כד’ בתשרי תשע”ז
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
הארגון הוקם לפני כשבעה חודשים במסגרת ההסתדרות הכללית, והצטרפו אליו עד כה כ-1,450 חברים.

"ארגון העיתונאים בישראל", שהוקם לפני כשבעה חודשים במסגרת ההסתדרות הכללית, וחברים בו כ-1,450 עיתונאים ממגוון כלי התקשורת, הצטרף היום למועצת העיתונות – גוף הרגולציה העצמית של התקשורת. נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, בירכה על הצטרפות חבר משמעותי חדש לשורות הארגון, בו מאוגדים מו"לים, עורכים, עיתונאים ונציגי ציבור, במטרה לבסס אתיקה בעבודת העיתונאי, ולהגן על חופש העיתונות. נציגיו של ארגון העיתונאים יתמנו למוסדות מועצת העיתונות, לצד נציגים ותיקים של קטגוריית העיתונאים בנשיאות ובמליאת המועצה. "ארגון העיתונאים בישראל" הוא גוף משמעותי בזירת התקשורת הישראלית, ולכן יש חשיבות רבה להצטרפותם כשותפים במועצת העיתונות", אמרה השופטת דורנר.

 
 

Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS