יום ו', יד’ בניסן תשע”ט
נשיאת מועצת העיתונות, השופטת דליה דורנר והמשנה לנשיאה, עו"ד אורנה לין נבחרו ביום רביעי ה-31 באוקטובר 2018, לתקופת כהונה נוספת של שלוש שנים, בישיבה מיוחדת של מועצת העיתונות, שהתקיימה ב"בית הסופר" בתל-אביב.
 
 
חברי מועצת העיתונות ובראשם הנשיאה, השופטת בדימוס דליה דורנר ומנכ"ל המועצה מוטי רוזנבלום, שמעו דברים אלה וכאובים אף יותר, במפגש עם חברי מועצת דלית אל כרמל, בראשות רפיק חלבי * שיח הזדהות בעקבות חוק הלאום * השופטת דורנר: "המועצה אינה גוף פוליטי – זהו ביקור של סולידריות"
 
 
מועצת העיתונות קוראת לבית המחוקקים לסייג את הצעת החוק המבקשת לאסור תיעוד פעילות חיילי צה"ל בעת מילוי תפקידם – בהעדר החלה על פעילותם של עיתונאים בשליחות המבקשים להביא לציבור תמונת מצב כמות שהיא מזירת הפעילות.
 
 
מועצת העיתונות בישראל, מתנערת מן ההאשמות כלפי העיתון "ישראל היום", החברים במועצה, באשר להחלטת בית הדין לאתיקה, בנושא "פרסום סקרים בתקשורת, על דעת הציבור היהודי בלבד, אלא אם יש הצדקה עניינית לכך". "ישראל היום" היה כלי התקשורת היחיד שהודיע כי יקיים את החלטת בית הדין לאתיקה ויפרסם החלטתה במלואה.
 
 
נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אירחה בלשכתה בבית המשפט העליון בירושלים, את העורך הראשי של העיתון "ישראל היום", בועז ביסמוט ואת מנכ"ל המועצה, מוטי רוזנבלום. בפגישה, שהתנהלה ברוח טובה, לא נתגלו חילוקי דעות כלשהן בין השופטת לעורך הראשי. "חברותה של "ישראל היום" במועצת העיתונות, חשובה מאד ואין להקל ראש בכך. יחד עם זאת אנו חייבים לשמור על בית הדין לאתיקה ועל קיום החלטותיו", ציינה השופטת. על-כך הודיע ביסמוט כי "ישראל היום" תקיים את החלטת בית הדין כלשונה, כבר ביום שלישי הקרוב (12 ביוני 2018) והוסיף: "עוד פגישה מעניינת עם השופטת דורנר, ללא חילוקי דעות"...
 
 
אלי מלכה, ראש המועצה האזורית גולן, קיבל את פנינו בצומת קורסי ומכאן ואילך לקח על עצמו את תפקיד המארח שהוא גם המדריך ומורה הדרך, לחברי מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, יחד עם חברי בתי הדין לאתיקה וכל זאת במסגרת הכינוס הארצי השלישי אותו החלטנו לקיים ברמת הגולן...
 
 
נשיאת מועצת העיתונות, השופטת (בדימוס) דליה דורנר וחברי המליאה, משתתפים בצערה של מ"מ הנשיאה, עו"ד ארנה לין, במות האם, רות לין חושי ז"ל. המשפחה יושבת שבעה ברחוב דרך הים 117, חיפה בין השעות 16.00-20.00.
 
 
מועצת העיתונות קוראת לדובר צה"ל לחקור ביסודיות את נסיבות מותו של הצלם העיתונאי הפלשתינאי יאסר מורתגא, בירי צה"ל במהלך ניסיונות לבלום הסתערות פלשתינאית לעבר הגדר ברצועה. בתגובה למסר של שר הביטחון אביגדור ליברמן והמילים - "צלם או לא צלם", אומרת המועצה כי על השר להגן על הבידול המאפשר לצלמים ועיתונאים להגיע לכל זירה ולתעד את הקורה בה.על מפקדי צה"ל לפעול להטמעת הצורך להגן על לובשי איפוד press מכל צד של הגדר וגם בתרחישי קיצון. המועצה תעקוב מקרוב אחר חקירת נסיבות מותו של מורתגא ותפרסם את מסקנותיה לאחר שהתחקיר יסתיים.
 
 
"גם כאשר זה לא נעים לנו, בין אם מימין ובין אם משמאל; עיתונות ותקשורת הן מוסד חשוב בדמוקרטיה", אמר הנשיא *** נשיאת מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר התריעה מפני ההתקפות הקשות על התקשורת, תוך סימון עיתונאים. "דיבורים כאלה באווירה קשה וטעונה, עלולים לסכן בני אדם פיסית. חשוב לזכור: לא העיתונאי המציא את החקירה. הוא 'המביא', השליח, זוהי חובתו. העיתונאי ממלא את תפקידו" ****************** ************ בצילום: נשיאת מועצת העיתונות בישראל ושופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר, ראש עיריית לוד יאיר רביבו ונשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ****************** ******************* * צילומים: קובי גדעון/לע"מ
 
 
מועצת העיתונות מביעה צער נוכח התקפתו החוזרת של ראש הממשלה על התקשורת וליבוי השנאה כלפיה. מצער מאד ואף מעורר חששות כבדים, להקשיב לראש ממשלה בישראל כשהוא שב ותוקף את התקשורת ומפנה אליה טינת המונים.אין דמוקרטיה של אמת ללא תקשורת חופשית. סימונה כיעד לתקיפה פעם אחר פעם, הוא תמצית הבוז לדמוקרטיה ולזכות להביע כל דעה, גם ביקורת ואפילו על העומד ליד ההגה. מועצת העיתונות מביעה את תקוותה שבחודש הסליחות שבפתחו עומד הציבור הישראלי, ימנע ראש הממשלה מסגנון זה.
 
 
מועצת העיתונות, בראשותה של שופטת בית משפט העליון (בדימוס) דליה דורנר, מזהירה כי הסימון החוזר ונשנה של ראש הממשלה את התקשורת כאויב הזומם "הפיכה" היא סכנה לאופיה הדמוקרטי של החברה בישראל. מועצת העיתונות דוחה את ניסיונותיו החוזרים ונשנים של בנימין נתניהו לערבב את התקשורת בהליכי החקירות נגדו, שמתבצעים על פי חוקי מדינת ישראל.
 
 
מועצת העיתונות בישראל קוראת לכנסת ולממשלה לחדול מקידום הצעות חוק שתוצאתן עלולה לפגוע קשות בעבודת התקשורת והעיתונות בכלל, ובעיתונות החוקרת בפרט. בעיקר מדובר על הצעת החוק המכונה "חוק ההמלצות" ועל הצעת החוק המכונה "חוק ההקלטות", שקבלתן תמנע מעיתונאים לבצע את עבודתם נאמנה ולספק לציבור מידע שראוי וחיוני שיקבל במדינה דמוקרטית.
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות פרסם היום הודעת גינוי להפרדה בין העיתונאים והעיתונאיות במהלך סיקור ביקורו של סגן נשיא ארה"ב בכותל בירושלים, שפגעה ביכולתן של העיתונאיות לסקר את הביקור.מועצת העיתונות בישראל תובעת מכל גוף המתאם סיקור עיתונאי לאירועים תקשורתיים, כמו גם מלשכת העיתונות הממשלתית, לקבוע מיקום אחיד וזהה לעיתונאיות ולעיתונאים לצלמים ולצלמות, המגיעים לשטח לצורך ביצוע שליחותם העיתונאית.בכל תרחיש ומקום – לא תתאפשר במהלך התיעוד העדפה ו/או שוני במיקום התצפית על בסיס מגדר. אם נוהל המקום מחייב דיווח מרחוק - הוא יחול על גברים ונשים גם יחד.
 
 
העיתונאי והפרשן המשפטי הוותיק של קול ישראל, פרופ' משה נגבי הלך לעולמו בתום מאבק קשה במחלת הסרטן. נגבי היה פרופסור במחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית בירושלים. כפרשן משפטי הוא עסק בעיקר בעניינים אקטואליים, והרבה לעסוק בהגנה על זכויות אדם, חופש העיתונות, שמירת החוק והדמוקרטיה ובטוהר המידות של אנשי ציבור. בשם נשיאת מועצת העיתונות בישראל, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס) דליה דורנר וחברי המועצה, אנו שולחים את תנחומינו למשפחה.
 
 
האיגוד, המייצג 360 כלי תקשורת, רשתות שידור ועיתונאים בתחומי הטלוויזיה, הרדיו, הפרינט, הצילום והמרשתת, משלושים ושתיים מדינות, עתר לבג"צ בדרישה מבית המשפט להורות למשטרה להפסיק את הגבלת הכניסה של עיתונאים למתחם הר הבית בירושלים בכלל ודרך שער האריות בפרט
 
 
נשיאת מועצת העיתונות בישראל, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר וצוות התגובות של המועצה, הביעו מחאה חריפה על הצרת צעדים של עיתונאים בשטחי סיקור בירושלים. המועצה מדגישה כי גם באזורי מתיחות גוברת, שמורה לתקשורת זכות לנגישות ומוטלת עליה חובה להגיע אל זירת ההתרחשות כדי לדווח נאמנה ומקרוב.
 
 
מועצת העיתונות תובעת מהיועץ המשפטי ומפרקליט המדינה לספק הסברים לגבי נחיצות הפשיטה על הוצאת הספרים של ידיעות אחרונות, והחרמת כתבי יד נוספים בנושאים פוליטיים ומדיניים, מלבד זה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בייחוד שהדבר נעשה שלא על דעת הממונה על הביטחון במשרד הביטחון, כלומר שלא מסיבות ביטחוניות חד-משמעיות.
 
 
תגובת מועצת העיתונות לתיקונים לחוק השידור הציבורי: מועצת העיתונות בישראל פרסמה הערב (23 באפריל 2017), בתום ישיבת המליאה, את התייחסותה לתיקונים לחוק השידור הציבורי, שאחד מהם אושר היום בממשלה ובוועדת השרים לענייני חקיקה:
 
 
"מועצת העיתונות בישראל מגנה בחריפות את הפגיעה החמורה והנמשכת של הממשלה והמערכת הפוליטית בשידור הציבורי בישראל", כך נאמר בהחלטת מליאת מועצת העיתונות, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בתום ישיבת חירום של שהתקיימה ב"בית הסופר" בתל אביב.
 
 
נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, פנתה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בקריאה לפרסם בהקדם האפשרי את ההקלטות מהשיחות שהתנהלו בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מו"ל העיתון "ידיעות אחרונות", מר ארנון מוזס.
 
 
לרגל שנת ה 60 להקמתה של נצרת עילית, התקיימה ישיבה חגיגית מיוחדת, בהשתתפות נציגי מועצת העיתונות בישראל, בראשם הנשיאה - שופטת בית המשפט העליון (בדימוס) דליה דורנר וראש עיריית נצרת עילית, רונן פלוט
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, מוקיע בחריפות את בחירת המילים של רוגל אלפר בביקורת שכתב ב"הארץ" על תכנית הטלוויזיה "הנעלמים" ששודרה בערוץ 2 בהגשת יואב לימור (בצילום).
 
 
מועצת העיתונות קוראת למשטרת ישראל ולעומדים בראשה לרענן את נהליה בכל הקשור לחקירת עיתונאים. זאת בעקבות חקירת כתב "הארץ" ניר גונטז'. משהתברר למשטרת ישראל כי "המטריד" האלמוני הוא עיתונאי, העושה את מלאכתו נאמנה, לא היה מקום לחקירה נוספת.
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, פרסם אתמול את ההודעה הבאה המתייחסת לתגובת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתחקיר של אילנה דיין, בתכנית "עובדה": "הזכות לתגובה על המתפרסם בתקשורת הינה זכות יסוד בכללי האתיקה העיתונאית. מועצת העיתונות מוחה על כך, שהתגובה של ראש הממשלה אתמול לתחקיר "עובדה", חרגה מהמקובל, לא התייחסה לממצאי התחקיר והפכה לכתב אישום אישי כנגד ד"ר אילנה דיין".
 
 
כך אמרה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בטכס הענקת "פרס דרור", לאתר האינטרנט "העין השביעית". בהחלטת וועדת הפרס בראשה עומדת השופטת דורנר, נאמר בין היתר: "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליחה 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל".
 
 
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
העיתון גלובס והעיתונאי יצחק דנון הפרו את כלל 13(א) לכללי האתיקה. חוייבו לפרסם התנצלות

נוכחים:חברי בית הדין: עו"ד צורי בן תורה – יו"רחגי קרן צבי – חבראילן גטניו – חברהמתלונן: עו"ד משה ימיןהנילון: עיתון "גלובס" – לא הופיעו לדיוןהחלטהבפנינו תלונתו של עו"ד משה ימין (להלן "המתלונן") נגד העיתון "גלובס" (להלן "העיתון") וזאת בגין ידיעה שפרסם העיתונאי יצחק דנון (להלן "העיתונאי"), בעיתון הנ"ל מתאריך 3-4 מאי 2007, שכותרתה: "שותף של עו"ד משה ימין: הוא רוקן את חב' אוניקס מכספיה". בגוף הכתבה מספר העיתונאי שצבי קן-תור, שותפו של המתלונן, מבקש מבית המשפט המחוזי למנות בודק מיוחד לבחינת אי הסדרים הכספיים בחברה והעלמת כספים מקופתה, על כך שעו"ד ימין עושה בחברה כבתוך שלו "והפך את כיסה לכיסו", על כך שעו"ד ימין רוקן את קופת החברה והביא אותה לסף של חדלות פרעון. הידיעה מסתיימת בפיסקה: "קן תור מציין כי לקוחות עבר של עו"ד ימין הגישו נגדו מספר תביעות בחשד לאי סדרים כספיים והפרת אמון". בשולי הידיעה מצויין בסוגריים מספר תיק התביעה בבית המשפט.בתלונתו מלין עו"ד ימין כי העיתון לא נתן לו אפשרות לפרסם את עמדתו בטרם פרסום הידיעה הנ"ל. עוד הוא מלין כי העיתון לא פרסם את העובדה שהתביעה המתוארת בידיעה באה בעקבות תביעה קודמת שהגיש עו"ד ימין נגד עו"ד קן תור בסכום של מליוני שקלים, אף שעובדה זו מצויינת בתביעה נשוא הידיעה, ובכך, טוען עו"ד ימין, נהג העיתון בחוסר תום לב לצד סלקטיביות בלתי הוגנת בדיווח הפרטים הספציפיים הנ"ל. עוד מוסיף וטוען עו"ד ימין כי העיתון חטא באי גילוי האינטרס הכלכלי שיש לעיתון גלובס בפרסום הניתן לעו"ד קן תור, וזאת עקב כך שעו"ד קן תור הוציא ספר בהוצאת העיתון גלובס, ועל כן חטא העיתון גם בניגוד אינטרסים בין חובתו של העיתון לפרסם מידע בצורה הוגנת וללא משוא פנים לבין האינטרס הכלכלי שלו. בדיון שהתקיים בפנינו לא הופיע כל נציג מטעם העיתון. בבירור שנערך עם מזכיר מועצת העתונות שנכח בדיון, נאמר לנו כי נציגי העיתון הוזמנו לדיון אך אלה בוחרים באופן עקבי שלא להופיע בפני בית הדין משום שאינם חברים במועצת העיתונות, אינם מכירים בסמכות המועצה ואינם מכירים בבית הדין לאתיקה של מועצת העתונות. משכך הם פני הדברים, החלטנו לקיים את הדיון בהיעדר נציגות כלשהי מטעם הנילונים.בדיון שהתקיים בפנינו חזר ותיאר עו"ד ימין את העיוות הרב בפרסום הידיעה ובניסוחה, את הנזק הרב שנגרם לו ואת עוגמת הנפש הרבה שנגרמה לו מהתנהגותם השרירותית של העיתון והעיתונאי. אכן התרשמנו מכאבו הרב של המתלונן ומניסוחה הפוגעני של הידיעה. ואולם בדיון זה עלינו לבחון את הדברים במשקפיים של כללי האתיקה בלבד, ללא התייחסות לדיני לשון הרע או לדיני הנזיקין.בהתנהגות שתוארה לעיל אין ספק כי העיתון והעיתונאי עברו על סעיף 13 (א) לכללי האתיקה הקובע כי בדיווח שעניינו הליכים משפטיים אזרחיים יציגו העיתון ועיתונאי את עמדות כל הצדדים ו"אם טרם הוגש כתב הגנה, תינתן ברגיל לנתבע אפשרות לפרסום הוגן של עמדתו".הנילונים התעלמו לחלוטין מחובתם זו. גם במכתב התשובה מיום 2.7.07 שנשלח ע"י בא כוחם אל עו"ד ימין, אין התייחסות לנקודה זו אלא לדיני לשון הרע. אמנם, במכתב הנ"ל מציע ב"כ הנילונים למתלונן להעביר לעיתון את כתב ההגנה "ומרשי ישקלו בחיוב פרסומו, כמו גם את פרסום המשך ההליך ותוצאותיו", ואולם אין בכך כדי לרפא את הפגם החמור באי מתן האפשרות לפרסום הוגן של עמדת הנתבע בצמוד לידיעה שפורסמה.הפרה זו, לצד הניסוח הסלקטיבי והפוגעני במיוחד של הידיעה ובהיעדר תשובות לשאלות הקשות המתעוררות מהתנהגות הנילונים, כל אלה מעוררים מחשבות נוגות אודות מניעיהם של הנילונים בפירסום הידיעה כפי שפורסמה, אף שאין בידינו כלים כדי לקבוע עובדות או מימצאים עובדתיים באשר לטענתו של המתלונן כי יש קשר הדוק בין פרסום הידיעה, בדרך ובנוסח שפורסמה, לבין הוצאת ספרו של עו"ד קן תור ע"י העיתון. בין אם הנוסח שנבחר נעשה בתום לב ומקורו ברצון למשוך תשומת לב, ובין אם נעשה הדבר ממניעים זדוניים המתוארים ע"י המתלונן, נעלה מכל ספק כי אין לקבל את התנהגות הנילונים בנסיבות האמורות לעיל. לא יהא זה למותר לציין כי העיתון והעתונאי הועמדו בעבר לדין ונמצא כי הפרו את הכלל של מתן זכות תגובה בגין פרסום הליך אזרחי בטרם הוגש כתב הגנה (תיק מספר 33/2004, דן ורדימון נגד גלובס). לזכותם ייאמר כי פסק הדין בעניין ורדינון היה תקדימי. ואולם ההפרה של כלל זה, שנשנתה שוב ע"י אותם נילונים בדיוק, מחייבת אותנו להתייחס לסירובם החוזר ונשנה של הנילונים לקבל עליהם את מרות בית הדין לאתיקה. אנו מצטרפים בכל הכבוד הראוי לדברי בית הדין - בעניין תלונת עו"ד ד"ר שלמה כהן נגד גלובס והעיתונאים הדס מגן ואיתמר לוין (תיק 48/2002) - בדבר "מורת הרוח מאי הופעתם של הנילונים בבית הדין, שכל עיתון ועיתונאי בישראל חייבים לכבדו". כן מצטרפים אנו לדברים שנאמרו שם בעניין סמכותו של בית הדין לדון ולפסוק בתלונות על הפרת כללי האתיקה העיתונאית אף אם הנילונים אינם חברים במועצת העתונות. זאת באשר "כללי האתיקה המקצועיים של עיתון ועיתונאי מחייבים בכל עת, מכח עבודתם המקצועית, ולא מכח חברותם במועצה", כלשון בית הדין שם.השאלה היא האם עלינו להסתפק במורת הרוח הזו ולהמשיך הלאה, כאשר ניתן לראות בעליל כי "מורת הרוח" אינה מועילה והנילונים חוזרים לסורם ובכך נוצרת הפלייה בין אלה שבחרו לשמור על כללי האתיקה לבין אלה שהחליט לפרוק את עול אכיפת כללי האתיקה. האם לא הגיעה העת לתת את הדעת הכיצד לפעול נגד עיתון ועיתונאי שמכריזים קבל עם ועדה כי אכיפת כללי האתיקה אינם מעניינם? האם אין מקום להביא לידיעת הנהלת בתי המשפט, שמכח הרשאתו מעיין הנילון בתיקי בית המשפט ומדווח על הנעשה בהם ועל הנעשה בין כתליו של בית המשפט, כי הנילון הודיע בריש גלי כי אינו מוכן שיכפו עליו את כללי האתיקה? האם הודעה כנ"ל של עיתון או עיתונאי אינה מהווה שיקול אצל הגורם המעניק את תעודת העיתונאי בבואו ליתן את תעודת העיתונאי?אנו סבורים, אם יורשה לנו, כי מוסדות מועצת העיתונות, שמכוחם אנו פועלים ועפ"י בקשתם יושב מותב זה לדין, ליתן את הדעת בשאלות אלה.סיכומו של דבר – אנו מחליטים כי העיתון גלובס והעיתונאי יצחק דנון הפרו את כלל 13(א) לכללי האתיקה. עפ"י סעיף 50(ג) לתקנון מועצת העתונות אנו מחייבים את הנילונים הנ"ל לפרסם התנצלות באותו מקום ובאותו שטח שבו פורסמה הידיעה נשוא התלונה בתיק זה, כאשר הנוסח יהיה כדלקמן:התנצלותהעיתון גלובס והעיתונאי יצחק דנון מתנצלים בפני עו"ד משה ימין על כך שפרסמו את הידיעה אודות כתב התביעה שהוגש נגדו, מבלי שניתנה לו הזדמנות להגיב על האמור בכתב התביעה.היה וההתנצלות לא תפורסם בתוך 30 יום מתאריך החלטה זו, אנו מורים, בהתאם לסעיף 51 לתקנון מועצת העתונות, על פרסום ההחלטה זו בעיתון הנוגע לעניין, בהקדם האפשרי ובהבלטה הראויה. ואולם הוראה זו לפרסם את ההחלטה לא תכנס לתוקפה לפני עבור תקופת הערעור עפ"י סעיף 52ב' לתקנון מועצת העתונות, ואם הוגש ערעור – עד למתן החלטת הערעור. ניתן ביום 12.8.2008(-) (-) (-)------------------------- ------------------------- -------------------------עו"ד צורי בן תורה –יו"ר חגי קרן צבי – חבר אילן גטניו – חבר