יום ג', א’ בניסן תשע”ז
נוסח הסעיף החדש: "מו"ל של עיתון ובעליו יפרסמו בעיתון אחת לשנה גילוי נאות של האינטרסים העסקיים והכלכליים המהותיים שפורסמו במרשם רשמי שיש להם בתחום התקשורת ומחוצה לו"
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, מוקיע בחריפות את בחירת המילים של רוגל אלפר בביקורת שכתב ב"הארץ" על תכנית הטלוויזיה "הנעלמים" ששודרה בערוץ 2 בהגשת יואב לימור (בצילום).
 
 
מועצת העיתונות קוראת למשטרת ישראל ולעומדים בראשה לרענן את נהליה בכל הקשור לחקירת עיתונאים. זאת בעקבות חקירת כתב "הארץ" ניר גונטז'. משהתברר למשטרת ישראל כי "המטריד" האלמוני הוא עיתונאי, העושה את מלאכתו נאמנה, לא היה מקום לחקירה נוספת.
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, פרסם אתמול את ההודעה הבאה המתייחסת לתגובת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתחקיר של אילנה דיין, בתכנית "עובדה": "הזכות לתגובה על המתפרסם בתקשורת הינה זכות יסוד בכללי האתיקה העיתונאית. מועצת העיתונות מוחה על כך, שהתגובה של ראש הממשלה אתמול לתחקיר "עובדה", חרגה מהמקובל, לא התייחסה לממצאי התחקיר והפכה לכתב אישום אישי כנגד ד"ר אילנה דיין".
 
 
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
 
בשם נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת (בדימוס) דליה דורנר וחברי מועצת העיתונות, שלוחים בזאת תנחומינו למשפחת פרנקל היקרה, עם פטירתו של יוסף פרנקל ז"ל, שהיה חבר נשיאות מועצת העיתונות ותרם לה רבות מניסיונו וחוכמתו.
 
כך אמרה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בטכס הענקת "פרס דרור", לאתר האינטרנט "העין השביעית". בהחלטת וועדת הפרס בראשה עומדת השופטת דורנר, נאמר בין היתר: "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליחה 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל".
19:56 (11/11/16) מוטי רוזנבלום

"אלה ימים קשים לדמוקרטיה ולחופש העיתונות בישראל", אמרה נשיאת מועצת העיתונות בישראל, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בטכס הענקת "פרס דרור" לשינוי חברתי, על שמו של דרור שטרנשוס ז"ל, לאתר האינטרנט "העין השביעית" בשל הטיפול העיתונאי בייצוג ובסיקור התקשורתי של הערבים בישראל. "אנו מאד מודאגים מההתקפות הבלתי פוסקות על התקשורת, אשר איננה מוגנת ע"י החוק. האינטרנט החליש את העיתונות ואילו לפוליטיקאים יש היום יותר כוח והם יוצאים בגלוי נגד שומרי הסף – המערכת המשפטית והתקשורת", הוסיפה השופטת דורנר. ועדת "פרס דרור" לשינוי חברתי, שבראשה השופטת דורנר, חברים גם מנכ"לית הקרן החדשה לישראל, רחל ליאל; העיתונאית ענת סרגוסטי; פרופ' אהרון בן זאב מאוניברסיטת חיפה; יו"ר הקרן לפיתוח לוד ירום אריאב; מנכ"לית "זזים" רלוקה גנאה; אורה סטיבה, חברת ילדות של דרור שטרנשוס, ואלמנתו מיכל שטרנשוס. עוד אמרה השופטת דורנר בטכס שהתקיים באולם "צוותא" בתל-אביב: "הדמוקרטיה שלנו חלשה ושברירית. אין לנו חוקה מיוחדת שתגן עליה. יש אומנם חוקי יסוד, אך אלה אינם משוריינים והכוח של הרוב השלטוני איננו תיאורטי. ניתן לראות זאת בהתנהלות השלטון באשר לשידור הציבורי בישראל. רק דעת הקהל יכולה להגן על התקשורת ולמנוע את ההסתה נגד שומרי הסף של הדמוקרטיה". בהחלטת הוועדה נכתב כי הפרס (וסכום של 25 אלף ₪), ניתן ל"עין השביעית" בגין "הטיפול העיתונאי בנושא שיתוף החברה הערבית בישראל בתקשורת". לפי הוועדה, "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליחה 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל, ומוכיחה שעיתונות יכולה לשנות מציאות, וששינוי תקשורתי הוא בסיס הכרחי לכל שינוי בר-קיימא בחברה עצמה". השנה, החליטה ועדת הפרס, להתמקד בקמפיינים או פרויקטים הפועלים לחיזוק הדמוקרטיה הישראלית, בין אם בקידום זכויות אדם שנדחקו לשולי הקונצנזוס, בהגנה על חופש הביטוי והמחאה ובין אם בחיזוק תשתיות דמוקרטיות.

 
 

Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS