יום ג', א’ בניסן תשע”ז
נוסח הסעיף החדש: "מו"ל של עיתון ובעליו יפרסמו בעיתון אחת לשנה גילוי נאות של האינטרסים העסקיים והכלכליים המהותיים שפורסמו במרשם רשמי שיש להם בתחום התקשורת ומחוצה לו"
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, מוקיע בחריפות את בחירת המילים של רוגל אלפר בביקורת שכתב ב"הארץ" על תכנית הטלוויזיה "הנעלמים" ששודרה בערוץ 2 בהגשת יואב לימור (בצילום).
 
 
מועצת העיתונות קוראת למשטרת ישראל ולעומדים בראשה לרענן את נהליה בכל הקשור לחקירת עיתונאים. זאת בעקבות חקירת כתב "הארץ" ניר גונטז'. משהתברר למשטרת ישראל כי "המטריד" האלמוני הוא עיתונאי, העושה את מלאכתו נאמנה, לא היה מקום לחקירה נוספת.
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, פרסם אתמול את ההודעה הבאה המתייחסת לתגובת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתחקיר של אילנה דיין, בתכנית "עובדה": "הזכות לתגובה על המתפרסם בתקשורת הינה זכות יסוד בכללי האתיקה העיתונאית. מועצת העיתונות מוחה על כך, שהתגובה של ראש הממשלה אתמול לתחקיר "עובדה", חרגה מהמקובל, לא התייחסה לממצאי התחקיר והפכה לכתב אישום אישי כנגד ד"ר אילנה דיין".
 
 
כך אמרה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בטכס הענקת "פרס דרור", לאתר האינטרנט "העין השביעית". בהחלטת וועדת הפרס בראשה עומדת השופטת דורנר, נאמר בין היתר: "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליחה 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
 
בשם נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת (בדימוס) דליה דורנר וחברי מועצת העיתונות, שלוחים בזאת תנחומינו למשפחת פרנקל היקרה, עם פטירתו של יוסף פרנקל ז"ל, שהיה חבר נשיאות מועצת העיתונות ותרם לה רבות מניסיונו וחוכמתו.
 
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
07:29 (27/09/16) מוטי רוזנבלום

עוד החלטות שהתקבלו במועצת העיתונות 1. המליאה החליטה לאשר את הצעתו של יאיר טרצ'יצקי לשינוי בסעיף 14 לתקנון האתיקה, על איסור הפליה והדרה, כדלקמן: אפליה וגזענות 14. לא יפרסמו עיתון ועיתונאי דבר שיש בו משום הסתה או עידוד לגזענות או לאפליה פסולה ולא ידירו ו/או יפלו על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה או נכות גופנית או נפשית, אמונה או השקפה פוליטית ומעמד חברתי-כלכלי. לא יציינו עיתון ועיתונאי אפיונים אלה אלא אם הם נוגעים עניינית לנושא הפרסום. בעד ההצעה הצביעו 14 חברים. נגד: 4. נמנע: 1. ההצעה התקבלה. 2. לאור בקשתו של עו"ד אורי סלונים, לסיים את תפקידו כיו"ר בית הדין לאתיקה, החליטה הנשיאות למנות את השופט (בדימוס) גבי שטרסמן, לתפקיד. 3. הנשיאות החליטה לקבל את הצעתו של פרופ' יחיאל לימור העוסקת במינוי חברי מועצת העיתונות כיושבי ראש הרכבים לדיונים בבית הדין לאתיקה. זאת למעט בדיונים בהם הקובל הינו חבר/ה במועצת העיתונות. 4. הנשיאות אישרה את הצעתו של פרופ' יחיאל לימור לפרסם בציבור את ההודעה הבאה: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית" 5. עם סיום דיוניה של ועדת דן לאור וקבלת המסקנות, ייקבע מועד לישיבת המליאה (אפשרי בירושלים), לדיון בהצעה. 6. הועלתה הצעה לפנות לראש הממשלה לקיום פגישה עם מועצת העיתונות. בנושא ייבדק. 7. הוקמה ועדה מכינה לכינוס הראשון של מועצת העיתונות בישראל, האמורה להתקיים בסוף חודש אפריל 2017, בנצרת עילית, במסגרת חגיגות ה-60 לעיר. כן נשלח מכתב הזמנה כאורח הכבוד של הכנס, לנשיא המדינה, ראובן ריבלין. לוועדה המכינה של הכינוס נבחרו החברים הבאים: פרופ' חיליק לימור, ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר, ד"ר ענת פלג, יובל יועז, אלעד מן, אהרון לפידות ועו"ד רונן משה. 8. לבקשת רשם העמותות שטרם העביר אישור על ניהול תקין לעמותת מועצת העיתונות, הציעה היועצת המשפטית של העמותה, עו"ד שלומית משה, לנשיאות לקבל את ההחלטה כדלקמן: "הנשיאות מחליטה לפעול לאלתר בנושא הפרדת תפקידים נאותה בהליך קבלת תשלומים והפקדתם בבנק". ההצעה התקבלה.

 
 

Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS