יום ו', יד’ בניסן תשע”ט
נשיאת מועצת העיתונות, השופטת דליה דורנר והמשנה לנשיאה, עו"ד אורנה לין נבחרו ביום רביעי ה-31 באוקטובר 2018, לתקופת כהונה נוספת של שלוש שנים, בישיבה מיוחדת של מועצת העיתונות, שהתקיימה ב"בית הסופר" בתל-אביב.
 
 
חברי מועצת העיתונות ובראשם הנשיאה, השופטת בדימוס דליה דורנר ומנכ"ל המועצה מוטי רוזנבלום, שמעו דברים אלה וכאובים אף יותר, במפגש עם חברי מועצת דלית אל כרמל, בראשות רפיק חלבי * שיח הזדהות בעקבות חוק הלאום * השופטת דורנר: "המועצה אינה גוף פוליטי – זהו ביקור של סולידריות"
 
 
מועצת העיתונות קוראת לבית המחוקקים לסייג את הצעת החוק המבקשת לאסור תיעוד פעילות חיילי צה"ל בעת מילוי תפקידם – בהעדר החלה על פעילותם של עיתונאים בשליחות המבקשים להביא לציבור תמונת מצב כמות שהיא מזירת הפעילות.
 
 
מועצת העיתונות בישראל, מתנערת מן ההאשמות כלפי העיתון "ישראל היום", החברים במועצה, באשר להחלטת בית הדין לאתיקה, בנושא "פרסום סקרים בתקשורת, על דעת הציבור היהודי בלבד, אלא אם יש הצדקה עניינית לכך". "ישראל היום" היה כלי התקשורת היחיד שהודיע כי יקיים את החלטת בית הדין לאתיקה ויפרסם החלטתה במלואה.
 
 
נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, אירחה בלשכתה בבית המשפט העליון בירושלים, את העורך הראשי של העיתון "ישראל היום", בועז ביסמוט ואת מנכ"ל המועצה, מוטי רוזנבלום. בפגישה, שהתנהלה ברוח טובה, לא נתגלו חילוקי דעות כלשהן בין השופטת לעורך הראשי. "חברותה של "ישראל היום" במועצת העיתונות, חשובה מאד ואין להקל ראש בכך. יחד עם זאת אנו חייבים לשמור על בית הדין לאתיקה ועל קיום החלטותיו", ציינה השופטת. על-כך הודיע ביסמוט כי "ישראל היום" תקיים את החלטת בית הדין כלשונה, כבר ביום שלישי הקרוב (12 ביוני 2018) והוסיף: "עוד פגישה מעניינת עם השופטת דורנר, ללא חילוקי דעות"...
 
 
אלי מלכה, ראש המועצה האזורית גולן, קיבל את פנינו בצומת קורסי ומכאן ואילך לקח על עצמו את תפקיד המארח שהוא גם המדריך ומורה הדרך, לחברי מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, יחד עם חברי בתי הדין לאתיקה וכל זאת במסגרת הכינוס הארצי השלישי אותו החלטנו לקיים ברמת הגולן...
 
 
נשיאת מועצת העיתונות, השופטת (בדימוס) דליה דורנר וחברי המליאה, משתתפים בצערה של מ"מ הנשיאה, עו"ד ארנה לין, במות האם, רות לין חושי ז"ל. המשפחה יושבת שבעה ברחוב דרך הים 117, חיפה בין השעות 16.00-20.00.
 
 
מועצת העיתונות קוראת לדובר צה"ל לחקור ביסודיות את נסיבות מותו של הצלם העיתונאי הפלשתינאי יאסר מורתגא, בירי צה"ל במהלך ניסיונות לבלום הסתערות פלשתינאית לעבר הגדר ברצועה. בתגובה למסר של שר הביטחון אביגדור ליברמן והמילים - "צלם או לא צלם", אומרת המועצה כי על השר להגן על הבידול המאפשר לצלמים ועיתונאים להגיע לכל זירה ולתעד את הקורה בה.על מפקדי צה"ל לפעול להטמעת הצורך להגן על לובשי איפוד press מכל צד של הגדר וגם בתרחישי קיצון. המועצה תעקוב מקרוב אחר חקירת נסיבות מותו של מורתגא ותפרסם את מסקנותיה לאחר שהתחקיר יסתיים.
 
 
"גם כאשר זה לא נעים לנו, בין אם מימין ובין אם משמאל; עיתונות ותקשורת הן מוסד חשוב בדמוקרטיה", אמר הנשיא *** נשיאת מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר התריעה מפני ההתקפות הקשות על התקשורת, תוך סימון עיתונאים. "דיבורים כאלה באווירה קשה וטעונה, עלולים לסכן בני אדם פיסית. חשוב לזכור: לא העיתונאי המציא את החקירה. הוא 'המביא', השליח, זוהי חובתו. העיתונאי ממלא את תפקידו" ****************** ************ בצילום: נשיאת מועצת העיתונות בישראל ושופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר, ראש עיריית לוד יאיר רביבו ונשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ****************** ******************* * צילומים: קובי גדעון/לע"מ
 
 
מועצת העיתונות מביעה צער נוכח התקפתו החוזרת של ראש הממשלה על התקשורת וליבוי השנאה כלפיה. מצער מאד ואף מעורר חששות כבדים, להקשיב לראש ממשלה בישראל כשהוא שב ותוקף את התקשורת ומפנה אליה טינת המונים.אין דמוקרטיה של אמת ללא תקשורת חופשית. סימונה כיעד לתקיפה פעם אחר פעם, הוא תמצית הבוז לדמוקרטיה ולזכות להביע כל דעה, גם ביקורת ואפילו על העומד ליד ההגה. מועצת העיתונות מביעה את תקוותה שבחודש הסליחות שבפתחו עומד הציבור הישראלי, ימנע ראש הממשלה מסגנון זה.
 
 
מועצת העיתונות, בראשותה של שופטת בית משפט העליון (בדימוס) דליה דורנר, מזהירה כי הסימון החוזר ונשנה של ראש הממשלה את התקשורת כאויב הזומם "הפיכה" היא סכנה לאופיה הדמוקרטי של החברה בישראל. מועצת העיתונות דוחה את ניסיונותיו החוזרים ונשנים של בנימין נתניהו לערבב את התקשורת בהליכי החקירות נגדו, שמתבצעים על פי חוקי מדינת ישראל.
 
 
מועצת העיתונות בישראל קוראת לכנסת ולממשלה לחדול מקידום הצעות חוק שתוצאתן עלולה לפגוע קשות בעבודת התקשורת והעיתונות בכלל, ובעיתונות החוקרת בפרט. בעיקר מדובר על הצעת החוק המכונה "חוק ההמלצות" ועל הצעת החוק המכונה "חוק ההקלטות", שקבלתן תמנע מעיתונאים לבצע את עבודתם נאמנה ולספק לציבור מידע שראוי וחיוני שיקבל במדינה דמוקרטית.
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות פרסם היום הודעת גינוי להפרדה בין העיתונאים והעיתונאיות במהלך סיקור ביקורו של סגן נשיא ארה"ב בכותל בירושלים, שפגעה ביכולתן של העיתונאיות לסקר את הביקור.מועצת העיתונות בישראל תובעת מכל גוף המתאם סיקור עיתונאי לאירועים תקשורתיים, כמו גם מלשכת העיתונות הממשלתית, לקבוע מיקום אחיד וזהה לעיתונאיות ולעיתונאים לצלמים ולצלמות, המגיעים לשטח לצורך ביצוע שליחותם העיתונאית.בכל תרחיש ומקום – לא תתאפשר במהלך התיעוד העדפה ו/או שוני במיקום התצפית על בסיס מגדר. אם נוהל המקום מחייב דיווח מרחוק - הוא יחול על גברים ונשים גם יחד.
 
 
העיתונאי והפרשן המשפטי הוותיק של קול ישראל, פרופ' משה נגבי הלך לעולמו בתום מאבק קשה במחלת הסרטן. נגבי היה פרופסור במחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית בירושלים. כפרשן משפטי הוא עסק בעיקר בעניינים אקטואליים, והרבה לעסוק בהגנה על זכויות אדם, חופש העיתונות, שמירת החוק והדמוקרטיה ובטוהר המידות של אנשי ציבור. בשם נשיאת מועצת העיתונות בישראל, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס) דליה דורנר וחברי המועצה, אנו שולחים את תנחומינו למשפחה.
 
 
האיגוד, המייצג 360 כלי תקשורת, רשתות שידור ועיתונאים בתחומי הטלוויזיה, הרדיו, הפרינט, הצילום והמרשתת, משלושים ושתיים מדינות, עתר לבג"צ בדרישה מבית המשפט להורות למשטרה להפסיק את הגבלת הכניסה של עיתונאים למתחם הר הבית בירושלים בכלל ודרך שער האריות בפרט
 
 
נשיאת מועצת העיתונות בישראל, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר וצוות התגובות של המועצה, הביעו מחאה חריפה על הצרת צעדים של עיתונאים בשטחי סיקור בירושלים. המועצה מדגישה כי גם באזורי מתיחות גוברת, שמורה לתקשורת זכות לנגישות ומוטלת עליה חובה להגיע אל זירת ההתרחשות כדי לדווח נאמנה ומקרוב.
 
 
מועצת העיתונות תובעת מהיועץ המשפטי ומפרקליט המדינה לספק הסברים לגבי נחיצות הפשיטה על הוצאת הספרים של ידיעות אחרונות, והחרמת כתבי יד נוספים בנושאים פוליטיים ומדיניים, מלבד זה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בייחוד שהדבר נעשה שלא על דעת הממונה על הביטחון במשרד הביטחון, כלומר שלא מסיבות ביטחוניות חד-משמעיות.
 
 
תגובת מועצת העיתונות לתיקונים לחוק השידור הציבורי: מועצת העיתונות בישראל פרסמה הערב (23 באפריל 2017), בתום ישיבת המליאה, את התייחסותה לתיקונים לחוק השידור הציבורי, שאחד מהם אושר היום בממשלה ובוועדת השרים לענייני חקיקה:
 
 
"מועצת העיתונות בישראל מגנה בחריפות את הפגיעה החמורה והנמשכת של הממשלה והמערכת הפוליטית בשידור הציבורי בישראל", כך נאמר בהחלטת מליאת מועצת העיתונות, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בתום ישיבת חירום של שהתקיימה ב"בית הסופר" בתל אביב.
 
 
נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, פנתה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בקריאה לפרסם בהקדם האפשרי את ההקלטות מהשיחות שהתנהלו בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין מו"ל העיתון "ידיעות אחרונות", מר ארנון מוזס.
 
 
לרגל שנת ה 60 להקמתה של נצרת עילית, התקיימה ישיבה חגיגית מיוחדת, בהשתתפות נציגי מועצת העיתונות בישראל, בראשם הנשיאה - שופטת בית המשפט העליון (בדימוס) דליה דורנר וראש עיריית נצרת עילית, רונן פלוט
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, מוקיע בחריפות את בחירת המילים של רוגל אלפר בביקורת שכתב ב"הארץ" על תכנית הטלוויזיה "הנעלמים" ששודרה בערוץ 2 בהגשת יואב לימור (בצילום).
 
 
מועצת העיתונות קוראת למשטרת ישראל ולעומדים בראשה לרענן את נהליה בכל הקשור לחקירת עיתונאים. זאת בעקבות חקירת כתב "הארץ" ניר גונטז'. משהתברר למשטרת ישראל כי "המטריד" האלמוני הוא עיתונאי, העושה את מלאכתו נאמנה, לא היה מקום לחקירה נוספת.
 
 
צוות התגובות של מועצת העיתונות בישראל, פרסם אתמול את ההודעה הבאה המתייחסת לתגובת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתחקיר של אילנה דיין, בתכנית "עובדה": "הזכות לתגובה על המתפרסם בתקשורת הינה זכות יסוד בכללי האתיקה העיתונאית. מועצת העיתונות מוחה על כך, שהתגובה של ראש הממשלה אתמול לתחקיר "עובדה", חרגה מהמקובל, לא התייחסה לממצאי התחקיר והפכה לכתב אישום אישי כנגד ד"ר אילנה דיין".
 
 
כך אמרה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, בטכס הענקת "פרס דרור", לאתר האינטרנט "העין השביעית". בהחלטת וועדת הפרס בראשה עומדת השופטת דורנר, נאמר בין היתר: "בזכות אומץ ציבורי, רצינות עיתונאית ושיתופי פעולה, מצליחה 'העין השביעית' להביא לתזוזה חיובית מתמשכת במיצוב של הערבים בתקשורת בישראל".
 
 
מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, החליטה לפרסם בציבור הודעה חריפה המגנה כל ניסיון לפגוע בעיתונאים או לאיים עליהם, בזו הלשון: "מועצת העיתונות מגנה בתוקף איומים כלפי עיתונאים בגין עבודתם העיתונאית".
 
 
כך הגיבה נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, ביומן הבוקר של קול ישראל, על החלטת שר הביטחון ליברמן, לזמן את מפקד גלי צה"ל, ירון דקל, ל"שיחת נזיפה", בגלל שידור התכנית על המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש.
 
 
מליאת מועצת העיתונות בישראל, בראשותה של הנשיאה, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, קראה אמש לממשלת ישראל לשים אל ליבה לחשיבות הרבה בקיומו של רצף בשידור ציבורי מתפקד, עשיר ומקצועי. "פגיעה ברצף זה תהיה בכייה לדורות", נאמר בהודעה.
 
 
אל"מ אריאלה בן-אברהם, שנכנסה באחרונה לתפקיד הצנזורית הראשית, הוזמנה למועצה להציג את הסיבות בגללן דרשה מבעלי חשבונות ברשתות חברתיות לקבל אישור מוקדם לפני פרסום. "לא רוצים ולא יכולים לשלוט בכל המידע".
 
 
גם בסוכנות הידיעות "רויטרס" הופיע השבוע, כנראה לראשונה ב-165 שנות ההיסטוריה שלה – תוכן חדשותי שמומן על ידי גוף מסחרי. (בצילום: הגילוי הנאות בדיווח הסוכנות).
 
 
המועצה הקימה ועדה שתנסה למצוא נוסחה ראויה לבידול בין חדשות לפרסומות – על כל צורותיהן – בעידן התקשורת הדיגיטאלית.
 
ערכאת הערעור בבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות דחתה ערעור נגד מציאת העיתון חייב בהפרת תקנון האתיקה

בבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות בהרכב: עו"ד יורם סמואל, יו"ר שופט (בדימוס) גבריאל שטרסמן, חבר רותי סיני, חברה חיים נוי, חבר מוטי רוזנבלום, חבר בעניין שבין: ידיעות העמק ע"י ב"כ מר ירון חנין, עו"ד המערער נגד גריגורי ברדצ'וב ע"י ב"כ מר יהושע רובין, עו"ד המשיב החלטה 1. מר גריגורי ברדצ'וב ("הקובל") הגיש קובלנה נגד העיתון "ידיעות העמק" ("העיתון") על כך שהכתבה מיום 27.2.2015 שהתפרסמה בעיתון, שכללה סקירה של פסק דין שניתן על ידי כבוד בית הדין האזורי לעבודה בנצרת בתביעה שהוא הגיש נגד הממונה עליו, ישי סלע _"הנתבע"), שכללה סקירה של אותו פסק דין, פורסמה רק תגובה של הנתבע, אך לא תגובתו של הקובל, התובע. 2. הקובל פנה לעיתון וביקש ממנו לפרסם תגובה קצרה שנוסחה על ידו, אך העיתון סירב. 3. הקובל פנה למועצת העיתונות בתלונה על כך שבו בזמן שהנתבע קיבל זכות להגיב, הוא סורב, וכי התנהגותו של העיתון לא הייתה מאוזנת. המשנה ליועץ המשפטי למועצת העיתונות החליט להעביר את התלונה לבית הדין לאתיקה. 4. בית הדין בערכאה ראשונה (עו"ד חנוך קינן, יו"ר, יצחק פרי ואורי בינדר חברים) דן בקובלנה ופסק כי על העיתון לפרסם תגובה בנוסח מסוים, שנוסח על ידו. העיתון מערער הן על הקביעה, כי העיתון נהג שלא בהתאם לכללי האתיקה והן על ההחלטה לפרסם נוסח שנוסח על ידי בית הדין, שכן לטענת העיתון אין בית הדין מוסמך לחייב עיתון לפרסם תגובה לכתבה בנוסח כזה או אחר. 5. המדובר בתביעה שהגיש הקובל נגד הנתבע, שהיה הממונה עליו בגן לאומי ציפורי. טענת הקובל הייתה שבעיית עליית העובדים לאוטובוס שאמור היה להסיע את העובדים מהגן צעק לעברו הנתבע צעקת מעליבות בנוכחות עובדים אחרים. 6. בית הדין האזורי לעבודה בנצרת קיבל את התביעה, אך למרות שהתביעה הייתה על סך של 50,000 ₪, הוא פסק לתובע 2,500 ₪ בלבד ואף לא חייב את הנתבע בתשלום הוצאות. 7. סעיף 12.א. לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות קובע, כי "סיקור משפט יתמקד בהליך המשפטי וישקף את ההליך באופן נאמן לאמת, הוגן ואחראי". אין חולק על כך שסקירת פסק הדין כפי שפורסמה בעיתון הייתה הוגנת. 8. השאלה אם יש חובה לקבל תגובות מהצדדים להליכים משפטיים בכלל ובנלווה לסיקור פסק הדין עלתה בעבר בפני בית דין זה, ונקבע כי אין מקום לחייב בקבלת תגובות, וכי החובה לקבל ברגיל תגובות לפרסום הנוגע לפרטיותו או לשמו הטוב של אדם, הקבועה בסעיף 8 לכללי האתיקה איננה חלה על הבאת פסקי דין או על דיווח על תוכנם של פסקי דין.זאת משום שפסק דין ניתן ברגיל אחרי שאחד מהצדדים הציג את עמדתו בפני בית המשפט או בית הדין, ופסק הדין ניתן לאחר שנשמעו ונשקלו עמדות הצדדים. 9. ביקורת על פסקי דין, כגון כזו הניתנת על ידי פובליציסט או מומחה במשפטים היא לגיטימית, אך ביקורת של אחד הצדדים או שלשני הצדדים על פסק דין שהיו צד לו איננה מקובלת, שכן מטבע הדברים שהצד שהפסיד יטען כי לא נעשה עמו צדק והצד שזכה ישבח את פסק הדין. יחד עם זאת, אין איסור על פנייה לצדדים על מנת שיתייחסו לפסק הדין, אך ההגינות מחייבת לפנות לכל הצדדים למשפט. 10. במקרה שלפנינו נהג העיתון בצורה בלתי מקובלת, ולדעתנו אף בלתי הולמת ובלתי הוגנת בכך שפנה רק לצד אחד לקבלת תגובה ואף סירב להיענות לבקשתו של הצד השני להגיב אחרי שנתן לצד האחר להגיב. 11. העיתון טען שהוא נוהג לתת זכות תגובה רק לצד שחויב בדין, שכן הצד שזכה איננו צד שנפגע. המקרה שלפנינו ממחיש את חוסר הסבירות בטיעון זה: הקובל אכן זכה, אך זכה רק בשבריר מהסכום שתבע. הצד שחויב בדין הגיב כי מהותית אין כאן זכייה. הקובל ביקש להגיב כי הסכום איננו העיקר אלא עצם הזכייה, אך העיתון סירב לאפשר לו תגובה זו למרות שהיא מתבקשת בנסיבות. 12. הערכאה הראשונה דנה בקובלנה על פי סעיף 8 לתקנון האתיקה המחייב כי פרסום הנוגע לפרטיותו או לשמו הטוב של אדם והעלול לפגוע בו בירור מוקדם עם התובע בכתבה ופרסום תגובתו. 13. בית דין זה כבר קבע במקרים קודמים, כי סעיף זה איננו חל על פסקי דין, שכן הם ניתנים לאחר בירור עם הצד העלול להיפגע. 14. אנו סברנו, כי הסעיף המתאים בתקנון האתיקה הוא לא סעיף 8 אלא סעיף 3(א) לתקנון קובע כי עיתון ועיתונים יפעלו ביושר, בהגינות וללא מורא. 15. העיתון טען שלא יכול היה לפרסם את תגובתו של הקובל, שכן בתגובה צוין כי הקובל "שימש שק חבטות במשך שנים, הן מצד הנתבע והן מצד עובדים אחרים" העיתון טען שפרסום כזה חושף אותו לתביעת דיבה. 16. אכן, עיתון איננו חייב לפרסם תגובה החושפת אותו לתביעה על לשון הרע. איננו בטוחים אם אכן ניסוח זה חושף את העיתון לתביעת לשון, אך איננו רואים מקום לדון בכך, שכן טענה זו היא טענה שנטענה לראשונה במסגרת הדיונים בבית הדין לאתיקה, ולא היוותה נימוק לדחיית הבקשה. 17. להודעת הערעור צורפה התכתבות בין באי כוח הקובל והעיתון, כשבשני המכתבים שנכתבו מטעם העיתון לא עלתה הטענה בדבר היות התגובה כוללת לשון הרע, אלא רק שהפרסום היה דיווח נכון והוגן על הליך משפטי אליו צורפה תביעה תגובה תמציתית של הנתבע "כמקובל". 18. העיתון טען, כי בית הדין איננו מוסמך לחייב את העיתון לפרסם תגובה לפסק הדין שבית הדין ניסח – אנו מסכימים עם הטענה כי לבית הדין אין סמכות כזו, אך קובעים כי לבית הדין סמכות על פי סעיף 50.ג. לתקנון מועצת העיתונות לחייב את העיתון לפרסם התנצלות "בנוסח ובמקום שייקבע על ידי בית הדין", וכי יש לו סמכות על פי סעיף 51.א. לתקנון לחייב את העיתון לפרסם החלטה זו. 19. לאור האמור לעיל, אנו דוחים את הערעור וקובעים כי העיתון הפר את כלל 3 (א) לכללי האתיקה של מועצת העיתונות, בכך שלא פעל בהגינות כלפי הקובל, אך מקבלים את טענת המערער כי בית הדין איננו מוסמך לחייב את העיתון לפרסם תגובה מטעם הקובל בנוסח שקבע בית הדין, ואנו מחייבים את העיתון לפרסם בגיליונו הקרוב, את החלטתנו וכן לפרסם במסגרת את ההתנצלות הבאה: "אנו מתנצלים בפני מר גריגורי ברדצ'וב על כך שלא אפשרנו לו להגיב על פסק הדין בו זכה בתביעת איסור לשון הרע נגד מר ישי סלע, וזאת לאחר שפרסמנו, יחד עם פרסום הדיווח על פסק הדין, את תגובתו של מר סלע שניתנה על פי פניית העיתון" 20. ההחלטה וההתנצלות יפורסמו בעמוד בו מתפרסם חומר מערכתי, בפונט בו מפורסם החומר המערכתי. ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­___________________ _____________ _____________ ___________ יורם סמואל, עו"ד גבריאל שטרסמן רותי סיני חיים נוי יושב ראש שופט (בדימוס), חבר חברה חבר מר מוטי רוזנבלום, חבר אינני מצטרף לדעתם של חברי בית הדין ואני סבור שהעיתון "ידיעות העמק" לא חייב להביא את תגובתו של הצד שזכה במשפט, אלא לפרסם את תוכנו של פסק הדין באופן הוגן וכך נעשה. אני מסכים עם חבריי שאין חובה לפנות אל הצדדים ולבקש תגובה לאחר פסק הדין. יחד עם זאת, אין איסור בתקנון האתיקה של מועצת העיתונות לפרסם תגובה של הצד המפסיד במשפט. ואם בהגינות עסקינן, הרי שהצד המפסיד הוא זה הזכאי לפרסום תגובתו לפסק הדין. ___________ מוטי רוזנבלום חבר לאור האמור לעיל אנו קובעים ברוב דעות כי העיתון ידיעות העמק הפר את כללי האתיקה של מועצת העיתונות המחייבת אותו לנהוג בהגינות בכך שבעקבות מתן פסק דין של בית הדין האזורי לעבודה בנצרת פנה רק לאחד הצדדים לקבלת תגובה ולא לצד השני, ופרסם את תגובת הצד אליו פנה לפרסם דיווח לפסק הדין. אנו מחייבים את ידיעות העמק לפרסם החלטה זו במלואה וכן התנצלות כמפורט בסעיפים 20 ו-21 להחלטה זו. היום, ה-29 בחודש דצמבר, 2015 _______________ ______________ ______________ __________ עו"ד יורם סמואל גבריאל שטרסמן רותי סיני חיים נוי יו"ר (שופט בדימוס) חברה חבר חבר ____________ מוטי רוזנבלום חבר